[Başarılı Kurulum] Monster Abra A5 v9.2.2 macOS High Sierra

makif

APPRENTICE
5 Tem 2018
5
1
21
20
vnPEzsJxMKmNWPNdex9Sc9lurATp0PNY.jpeg

Herkese iyi günler;
macOS High Sierra kurulumunu birçok defa denedim fakat başarılı olamadım.ses,internet,bootloader(usbsiz başlatma),gibi sorunları aşamadım.
Ve en sonunda;
Tek HDD'de UEFI MacOS Sierra⎪ Win 10 ⎪Ubuntu Kurulumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
UEFİ olarak windows ,macos ve apricityOS-gnome(ubantu yerine) kurmaya karar verdim ve yukardaki rehberi bire bir olarak takip ettim.

Sistem özellikleri;
  • Intel i7 7700HQ
  • Nvidia GTX1050Ti
  • Intel HD Graphics 630
  • 16GB DDR4 Ram
  • 256GB Intel m2Sata SSD
  • 1TB Seagate HDD
  • Intel Wifi Card
  • Realtek HD ALC629
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
  • Kurulum usb lerini rufus adlı programla UEFI olarak hazırladım rehberdeki gibi.
  • Tüm işletim sistemlerini ssd ye kurmak istedim. İlk olarak macOS kurulumunu tamamladım, daha sonrasında macOS üzrinden windows 10 için bölüntü olşturdum
  • Ardından windows10 UEFI olarak kurulumunu tamamladım.
  • Disk yönetiminden abricityOS için bölüntü oluşturdum. Ve onuda başarıyla kurdum.
  • Usb den boot ederek macOS'u açtım ve clover bootloader krulumunu UEFI bilgisayarlar için olan senaryoya göre kurdum ve esp mounter pro programıyla EFI yi mount ettim ve kextleri EFI nin içersinde CLOVER>KEXT>OTHER in içersine kopyaladım.
  • Kextlerin sadece nvida kext dişindaki tüm kextleri EFI içersine kopyaladım yükledim. Yeniden başlatığımda usbsiz başlatım macOS'i.
  • ses ve wifi çalışmıyordu, appleALC kext ile ses sorununu çözemedim voodoHDA ile ses sorununu ortadan kaldırdım.
  • wifi kartı uyumsuzdu zaten ethernet(kablolu) üzerinden internete erişim sağladım.
  1. Sistemimde bulunan 1tb hdd yi macOS ntfs olduğu için okuyabilyor fakat yazamıyordu; macOS'a NTFS Yazma Desteği Kazandırma osXFuse NTFS 3G | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu rehberi takip ederek ntfs desteğini kazandırmaya çaliştim fakat başaramadım(iş yoğunluğu sebebiyle aşamaları yanliş yaptım ondan başarılı olmadı) bende PARAGON NTFS adlı 3. parti bir yazılımı kurarak bu sorunu ortadan kaldırdım.
  2. Sistem uykuya geçince uyanmıyordu sorunu sistem ayarlarından uykuya geçmesini engelledim.
  3. Pil yüzdesi gözükmüyordu RehabMan-Battery-2017-1001.zip adlı kext'i other dosyasının içine attım ve bir kaç kez bilgisayarı resetledikten sonra çalıştı.
Çalışmayan Donanımlar
  • Nvdia GTX 1050ti
  • Intel Wifi Card
Çözülemeyen Sorunlar
  • AbricityOS clover bootloader de yok fakat boot menüden erişim sağlayabiliyorum.
  • Siri ve dikte düzgün çalışmamakta wifi çalışmadığından kaynaklı olabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: baris_karaer

frh664

APPRENTICE
4 Kas 2018
8
1
0
25
Aynı PC bende de var ama kurulum yapamadım. USB den boot ettiğimde Apple logosunda takılı kalıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

bugragnc

APPRENTICE
3 Şub 2020
14
2
21
Paylaşım çok güzel aynı laptoptan bende de var ancak usbsiz boot etmeyi bir türlü başaramadım. Uefi için config yapsam da sistem boot menüsünde ssd olarak değil de intel yazılı birşey gösteriyor sizde de öyle mi?

Laptop Modeli
Monster abra a5 v9.2.2
İşlemci Modeli
İntel core i7 7700HQ
Grafik Kartı
İntel HD Graphics 630 & Nvidia 1050Tİ
Disk ve RAM
256GB SSD & 160GB HDD & 16GB Ram

Buro27

APPRENTICE
23 Kas 2019
17
1
21
Öncelikle hayırlı olsun aynı pc bende de var trackpad tüm fonksiyonları halledebildin mi bi de applealc tanıtabildin mi acaba ?

Laptop Modeli
Monster Abra A5 v9.2.2
İşlemci Modeli
İntel(r) Kaby Lake Core(TM) i7-7700HQ
Grafik Kartı
harici: nvıdıa geforce gtx 1050 Tİ dahili: intel(R) uhd graphics 630
Ses Kartı Modeli
Sound Blaster(TM) Cinema 3
Ağ Aygıtları
intel dual band wireless-ac 3168
Disk ve RAM
240GB M.2 SSD Sata 3, 16GB(2x8) DDR4L 1.2 V 2400 MHz

bugragnc

APPRENTICE
3 Şub 2020
14
2
21
Öncelikle hayırlı olsun aynı pc bende de var trackpad tüm fonksiyonları halledebildin mi bi de applealc tanıtabildin mi acaba ?
trackpadi ben de merak ediyorum. cevabı bulursan yaz lütfen :)

Laptop Modeli
Monster abra a5 v9.2.2
İşlemci Modeli
İntel core i7 7700HQ
Grafik Kartı
İntel HD Graphics 630 & Nvidia 1050Tİ
Disk ve RAM
256GB SSD & 160GB HDD & 16GB Ram
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler