[Başarılı Kurulum] Monterey / MSI B560 Torpedo & RX 6600 - OpenCore

MrSapling

APPRENTICE
26 Ağu 2017
83
38
21
Merhaba,

Ekran Resmi 2022-03-07 03.37.42.png

Yaklaşık 1 günlük uğraştan sonra tüm başardıklarımı sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Rocket Lake yani 11. Nesil Intel işlemciler desteklenmediği için FakeCPU tarzında bir çözüme ihtiyacımız oluyor. Defalarca kez deneme yanılma sonunda benimle aynı hataları alan biri linkteki en sonda yazdığı yerde başardığını ve EFI klasörünü bizimle paylaşmış. EFI'yi konuda paylaşacağım.

Bunun dışında sistem tertemiz açıldığında Internete bağlanamadım. Bağlanmak için anakartın 1 Gigabit portuna taktım ve R8111.kext'i yükledim. İnternet bağlantısı geldi.

Daha sonra 12.0.1 sürümünde RX 6600 desteği olmadığı için doğrudan Ayarlar üzerinden OTA bir yazılım güncellemesi alarak 12.2.1'e geçtim. Geçmeden önce 7 MB gözüken ekran kartı güncelleme sonrası 8 GB gözüktü ve görsel sorunlar ortadan kalktı.

Daha sonra Apple Servislerine giremediğinden dolayı aşağıdaki rehberi takip ederek PC'yi Apple hizmetlerine girer hale getirdim. Bu adımda sadece rehberi takip etmeniz yeterli.

Bunlarla beraber son sürüm bir Monterey'i kurmuş ve bu konuyu açabilmiş bulundum.

Yardımları için @yusfklncc 'a çok çok teşekkür ediyorum. Elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı. Umarım 11. nesiller için faydalı bir içerik olur.

EFI : EFI.zip

BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B560 Torpedo
İşlemci Modeli
i5 11400F
Grafik Kartı
RX 6600 8 GB
Disk ve RAM
120 GB SSD

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,741
666
1,351
Ellerine ve Emeğine sağlık, Güle Güle Kullan :)

BootLoader
OpenCore 0.8.6
Laptop Modeli
Lenovo Thinkpad L440
Anakart Modeli
Gigabyte P43-ES3G
İşlemci Modeli
Intel® Xeon™ X5450
Grafik Kartı
Zotac GTX650 2GB (GK107)
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888
Ağ Aygıtları
BCM94352Z
Disk ve RAM
8GB DDR2 1066MHz
  • Like
Tepkiler: MrSapling
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler