[Başarılı Kurulum] MSI-Gaming-3 | Intel 4690K | Intel HD 4600 | Mojave

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
183
251
8e03c0a25f1a0e938bb7329f9f4aa561.png
Merhaba arkadaşlar, uzun zaman oldu Hackintosh dan uzak kaldığım ama bu elimde olmayan bir çok olaydan dolayı oldu ve artık kaldığım ya da kaldığımız yerden devam etmek istiyorum.

Konuyu açık bir şekilde kısa ve anlaşılır şekilde yazacağım.
Sistem bileşenleri;
1-MSI-Gaming-3 Ana kart
2-Intel HD 4600 Ekran Kartı
3-8 GB Ram Bellek
4-120 GB SSD
5-İ5-4690k İşlemci

1. BIOS ayarlarınızı öncelikle fabrika ayarlarına çevirdim ve "MSI Fast Boot" deaktif ettim.
  2. Boot kısmın dan UEFI boot olarak ayarladım.
  3. USB konfigirasyon ayarlarını hepsini Enable(açık) olarak ayarladım.
  4. CPU Özellikler kısmına girerek VDT ve CFG özelliklerini kapattım.
  5. Montezuma hocamızın hazırlamış olduğu 10.14.2 İmaj dosyasını indirip, Win32 Disk Imager uygulaması ile USB belleğe yazdırdım.
  6. USB belleğin içerisin de herhangi bir şey değişmedim.
  7. Benim Ana kart özelliğin de Grafik birimin de IGP olarak çoklu ekran birimini seçtim, nedeni ise benim Intel HD 4600 işlemci grafik birimi, OS X tarafından native (otomatik kext olmadan) olarak tanıyor olması ve kurulum ekranına rahat bir şekil de ulaşıp, sorunsuz kurulum yapmam.
Başarılı bir şekilde kurulum ekranına geldim, buradan disk izlenicisini açıp OSX diye adlandırdığım SSD HDD'mi komple sil deyip, temiz bir kurulum için yeni bir bölüntü oluşturdum. Buradan çıkıp yükle kısmından OSX adlandırdığım bölümü seçip kurulumu başarılı bir şekil de yaptım.

Yüklemeden sonra yeniden başladı bilgisayar, hiçbir ayara dokunmadan otomatik olarak USB bellek den boot edeceği için dokunmadım. USB bellek den boot ettiği için ve otomotik kurulum yaptığım bölümü seçtiği için yine herhangi bir işlem yapmıyorum sadece, hata var mı diğer kontrol amaçlı takip ediyorum. Sistem temiz bir şekil de açıldı ve ayarlarımı yaptık dan sonra masaüstüne ulaştım. USB belleğin için de bulunan gerekli dosyaları masaüstüme kopyaladım. Şimdi ilk iş olarak Clover kurulumu ve gerekli kext kurulumu ve ayarları kaldı. Bunları da aşağı da sıralıyorum.

1. Clover kurulumu yapıldı
  2. EFI mount edip, USB belleğin için de ki EFI klasörünü buraya atıp değiştirdim.
  3. Ehternet kexti de, Kext klasörüne attım.
  4. Yeniden başlattık dan sonra, sistem takılı kaldı ve -v Verbose komutu olmadığı için sistemin nerede kaldığını göremedim.
  5. Config.plist dosyası benim sisteme uygun olduğu için, ses ve diğer işlemler de otomotik olarak tanıdığı için bir değişiklik yapmadım.
  6. İmessage ve diğer bilgilerimi, Clover Configirasyon programı ile, config.plist dosyasını açtım ve gerekli eklemeleri yaptık dan sonra kaydedip çıktım.
  7. Tabi tüm bu ayarları yapmadan önce her zaman söylüyoruz, özellikle İmessage için her zaman internet bağlantınızı devre dışı bırakın.
  8. Sistemi yeniden başlattım ve USB bellek olmadan sistem açıldı.
  9. İmessage ve App Store girişlerin de hata aldım ve hatayı forum da araştırdım, "en0" hatası aldığımı fark ettim.
  10. Hackintosh Cihazlarda iMessage Etkinleştirmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu burada ki konudan, ADIM 1: Apple ID ve Network Ayarları okudum ve uyguladım.
  11. Sistemi yeniden başlattım ve bu hata ile birlikte, İmessage çalıştı ve test ettim.
  12. App Store giriş yapmaya çalıştığım da, hata aldım. İcloud giriş/çıkış yaptık dan sonra bu sorun da çözüldü. Geriye son bir defa sistemi yeniden başlatmak kaldı.
  13. Muhteşem final, başarılı bir şekil de her şey ile masaüstü.

Son düzenleme:
BootLoader
OLD Clover// New OpenCore
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
OLD Msi Z97 Gaming 3// NEW PRO B660M-A
İşlemci Modeli
OLD İ5- Intel 4690K// NEW 12600K
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
OLD Killer e2200//NEW REALTEK AC1200
Disk ve RAM
OLD 8 GB RAM 1600 MHZ /NEW 32 GB 3200/ 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3
  • Like
Tepkiler: Ediko ve montezuma

Aranjor34

PADAVAN
14 Haz 2018
116
6
71
41
Merhaba burada Haswell islemci olmasimi önemlidir? Yada Anakart mi? Bende Msi H81m-P33 anakart var Haswell islemci bahsettiginiz uyumlu dur.Ayni islemciyi takarak uygunmudur? Basarili bir kurulum gerceklestirirmiyim?

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
183
251
Her 2 donanım da önemli tabi, soket 1150 ise tabi ki kullana bilirsiniz. Ama tam öğrenmek istediğin nedir onu da yazsanız daha iyi yardımcı olurum.

BootLoader
OLD Clover// New OpenCore
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
OLD Msi Z97 Gaming 3// NEW PRO B660M-A
İşlemci Modeli
OLD İ5- Intel 4690K// NEW 12600K
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
OLD Killer e2200//NEW REALTEK AC1200
Disk ve RAM
OLD 8 GB RAM 1600 MHZ /NEW 32 GB 3200/ 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3

Aranjor34

PADAVAN
14 Haz 2018
116
6
71
41
Tekrar selam açıkcası Mojevaya geçmek amacım şuan Sierradayım.Lakin ne kadar başarılı olurum bilemiyorum.İstişareli gidebiliriz uygunsa sizin için.Buarada Ddr 4sisteme geçmek açısından yeni bir anakart aldım Gigabyte h110m ekpress chipset 7.gen destekli 1151 pinli bu anakart için mojeva düşünüyorum önerbileceğiniz bir rehber yolu varmı kesin bu olur dediğiniz bir tablo ve takıldığım her iki durumda configplıst düzenleyebilirmisiniz? İşlemci modeli vs duruma göre sağolsun Montezuma hocam bu şuan kullanmış olduğum Sierrada öyle bir destek sağlamıştı:) Bilmiyorum ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler