Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Başarılı Kurulum] MSI GE60 2OE | High Sierra 10.13.4 UEFI

'Başarılı Kurulumlar' forumunda mehmetaliertunc tarafından 12 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. MSI GE60 2OE dizüstü bilgisayarıma, High Sierra 10.13.4 kurulumu gerçekleştirdim. Bugüne kadar yaptığım en kolay kurulum oldu. Wi-Fi dışında her şey otomatik olarak tanındı. Ekran parlaklığını sorunsuzca kontrol edebiliyorum.

hVERfEvgbS_zzjl6EgfE8MPwUPTJUAZf.jpeg

MSI GE60 2OE Özellikleri :
    • İşlemci : Intel Core i5-4210M
    • Ram: 8 GB
    • Harddisk : Sandisk 256 GB SSD - mSATA
    • Ekran Kartı : Intel HD 4600 - GTX765M
    • Wifi Kartı : Atheros AR9285
    Çalışmayanlar;
    • Pil Kontrolü
    • Nvidia Ekran Kartı
    • Kart Okuyucu
    • Kamera
    Kurulum Aşamaları;
    1. İlk olarak sitede yer alan macOS High Sierra 10.13.4 imajının Laptop versiyonunu indiriyoruz.
    2. USB üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan, UEFI yöntemi ile MacOS kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
    3. Intel HD ekran kartı ve ses gibi donanımlar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu nedenle USB içerisinde yer alan clover klasörünü olduğu gibi EFI bölümüne taşıyarak USB olmadan boot edilebilir hale getiriyoruz.
    4. Burada yer alan kext dosyasını kullanarak, Atheros Wi-Fi kartımızı sisteme tanıtıyoruz.
    5. Kurulumu sorunsuz bir şekilde tamamladık :)
    Merak Edileceğini Düşündüğüm Sorular;

HD4600 grafik kartı için hazırlanan config dosyasını neden kullanmadım?
    • O config dosyası ile kuruluma başlayamadım, siyah ekranda takıldı.
    Clover kurulumu gerçekleştirmek yerine, neden USB'de yer alan dosyaların hepsini EFI bölümüne attım?
    • Clover ile kurulum gerçekleştirdim. Config dosyasını ve gerekli kext'leri aktardım. Ancak, yeniden başlattığımda ekran kartını ve ses donanımını tanımıyordu. Bu nedenle USB içerisinde yer alan Clover klasörünü değişiklik yapmadan sisteme aktardım.
    Hazırladığı rehberler için @montezuma hocama teşekkür ediyorum.

greensmoke44, taluyka ve montezuma bunu beğendi.
  2. Keşke bütün dertler wifi kartından ibaret olsa... :)
    güle güle kullan :)

Yükleniyor...
Yükleniyor...