[Başarılı Kurulum] MSI GL65 Leopard 10SCXR-032XTR | i5 10300H | OpenCore |

6 Eki 2018
8
0
1
Öncelikle ilk kurulum deneyimim bu. Hackintosh bilgim 0 diyebilirim.
Kurulum için kullandığım imaj dosyası: macOS Big Sur Intel ve AMD Kurulum İmajı - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Kurulum için kullandığım EFI Dosyası: [Başarılı Kurulum] MSI GL65 Leopard 10SDR-412XTR | i7 10750H | OpenCore | Dual Boot - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Sistem özelliklerim:
  • i5 10300H işlemci
  • GTX 1650 4GB Ekran Kartı
  • 16 GB DDR4 2666 MHz RAM
  • 240 GB SATA, 1TB NVMe SSD
  • Intel® HM470 Anakart
Sorunlar:
Dahili hoparlörden ses gelmiyor.
Wi-Fi 5GHz Ağlara bağlanamadım.
Klavye tanımlama özelliği çalışmadı.
HDMI ve Ethernet Portları çalışmıyor.
Flash belleksiz Boot edemiyorum. (Flash belleksiz boot videosunu izlediğim halde yapamadım :( )

Öncelikle imajı Rufus ile Flash belleğime yazdırdım. İçindeki EFI klasörünü silip yukarıda linkini bıraktığım EFI klasörünü Flasha attım.
1TB NVMe SSD'de halihazırda Windows yüklü. Bu SSD'ye dokunmadım. Yazdırdığım imajla kurulum için ilk açılışta disk izlencesinden 240GB'lık SATA SSD'mi APFS formatında biçimlendirdim ve kurulum yaptım. EFI dosyasında zaten sürücüler olduğundan ek bir işlem yapmadım. İşlemcim İ7 ve ekran kartım HD630 olarak gözükse de herhangi bir sorun göremedim. FaceTime da aktif olarak çalışıyor. İmaj ve özellikle EFI dosyası için emeği geçen herkese teşekkür ederim.
WhatsApp Image 2021-09-08 at 23.26.27.jpeg
HDMI ve Flash belleksiz açamama sorunum için yardımcı olur musunuz?

Laptop Modeli
MSI GL65 Leopard 10SCXR
İşlemci Modeli
Intel Core i5 10300H
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1650 Mobile
Ağ Aygıtları
Intel Wi-Fİ 6 & Realtek PCIe GbE Familiy Controller
Disk ve RAM
240 GB SATA SSD & 1 TB NVMe SSD & 16GB DDR4 2666MHz CL20

kleyn

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
15 May 2021
798
240
251
Öncelikle ilk kurulum deneyimim bu. Hackintosh bilgim 0 diyebilirim.
Kurulum için kullandığım imaj dosyası: macOS Big Sur Intel ve AMD Kurulum İmajı - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Kurulum için kullandığım EFI Dosyası: [Başarılı Kurulum] MSI GL65 Leopard 10SDR-412XTR | i7 10750H | OpenCore | Dual Boot - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Sistem özelliklerim:
  • i5 10300H işlemci
  • GTX 1650 4GB Ekran Kartı
  • 16 GB DDR4 2666 MHz RAM
  • 240 GB SATA, 1TB NVMe SSD
  • Intel® HM470 Anakart
Sorunlar:
Dahili hoparlörden ses gelmiyor.
Wi-Fi 5GHz Ağlara bağlanamadım.
Klavye tanımlama özelliği çalışmadı.
HDMI ve Ethernet Portları çalışmıyor.
Flash belleksiz Boot edemiyorum. (Flash belleksiz boot videosunu izlediğim halde yapamadım :( )

Öncelikle imajı Rufus ile Flash belleğime yazdırdım. İçindeki EFI klasörünü silip yukarıda linkini bıraktığım EFI klasörünü Flasha attım.
1TB NVMe SSD'de halihazırda Windows yüklü. Bu SSD'ye dokunmadım. Yazdırdığım imajla kurulum için ilk açılışta disk izlencesinden 240GB'lık SATA SSD'mi APFS formatında biçimlendirdim ve kurulum yaptım. EFI dosyasında zaten sürücüler olduğundan ek bir işlem yapmadım. İşlemcim İ7 ve ekran kartım HD630 olarak gözükse de herhangi bir sorun göremedim. FaceTime da aktif olarak çalışıyor. İmaj ve özellikle EFI dosyası için emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 40209
HDMI ve Flash belleksiz açamama sorunum için yardımcı olur musunuz?
Windows efisi ile oc çakışıyor. EFI yi at easyuefiden boot girdisi oluşturmak çözüm. UEFI Windows Üzerinden EasyUEFI ile Clover/OpenCore Bootloader Tanıtmak - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
HDMI için tahminim harici ekran kartına bağlı windows da harici ekran kartını devre dışı bırakıp görüntü almaya çalışın geri bildirin.
Bu kext ile ethernet çalşırı. https://github.com/Mieze/RTL8111_driver_for_OS_X/releases/download/2.4.2/RealtekRTL8111-V2.4.2.zip

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Qualcomn atheros 8171 ethernet Intel dual band 3165
Disk ve RAM
16 GB ram 128 gb m2 ssd 1 tb hardisk
6 Eki 2018
8
0
1
Windows efisi ile oc çakışıyor. EFI yi at easyuefiden boot girdisi oluşturmak çözüm. UEFI Windows Üzerinden EasyUEFI ile Clover/OpenCore Bootloader Tanıtmak - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
HDMI için tahminim harici ekran kartına bağlı windows da harici ekran kartını devre dışı bırakıp görüntü almaya çalışın geri bildirin.
Bu kext ile ethernet çalşırı. https://github.com/Mieze/RTL8111_driver_for_OS_X/releases/download/2.4.2/RealtekRTL8111-V2.4.2.zip
Hocam USB ile açmak hoşuma gitti aslında, USB'yi başkasına vermediğim sürece basit bir şekilde benden başka kimse MacOS'e erişemiyor :D Ethernet gerekli değil de HDMI çok önemli. Harici GPU'yu Windows'da devre dışı bıraktım ancak işe yaramadı. DisplayPort adaptörü sipariş ettim onunla görüntü almayı deneyeceğim. Kritik bir sorunum var o da CPU Fan çalışmıyor. GPU fan çalışıyor ancak stabil sabit devirde çalışıyor. CPU Fan çalışmadığı için çok ısınınca Turbo moda alıyorum kapatıyorum.

Laptop Modeli
MSI GL65 Leopard 10SCXR
İşlemci Modeli
Intel Core i5 10300H
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1650 Mobile
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM

kleyn

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
15 May 2021
798
240
251
Hocam USB ile açmak hoşuma gitti aslında, USB'yi başkasına vermediğim sürece basit bir şekilde benden başka kimse MacOS'e erişemiyor :D Ethernet gerekli değil de HDMI çok önemli. Harici GPU'yu Windows'da devre dışı bıraktım ancak işe yaramadı. DisplayPort adaptörü sipariş ettim onunla görüntü almayı deneyeceğim. Kritik bir sorunum var o da CPU Fan çalışmıyor. GPU fan çalışıyor ancak stabil sabit devirde çalışıyor. CPU Fan çalışmadığı için çok ısınınca Turbo moda alıyorum kapatıyorum.
Evet usb ile açmak candır. İşletim sistemi yok zanedder üstünede bi bios şifresi. Sorunlar için online olmanızı bekleyeceğim. DP de çalışmayabilir hdmi to dp kullanacaksanız?

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
6 Eki 2018
8
0
1
Keşke bildirim gelir gelmez baksaydım. HDMI ya da Mini DisplayPort dan görüntü almamak beni çok üzer. Mini DP to HDMI dönüştürücü kargoya verilmiş. Pek bir bilgim olmadığı için ne yapmam gerek bilmiyorum zaten EFI dosyası yukarıda. HDMI veya Mini DP'yi kullanabilmem için ne yapmamız lazım? Bir de ısınmaya bağlı değil eminim, Youtube'da bir şeyler izlerken birkaç kez dondu. 3 gündür kullanıyorum çok tekrar etmedi bu durum.

Laptop Modeli
MSI GL65 Leopard 10SCXR
İşlemci Modeli
Intel Core i5 10300H
Grafik Kartı
Nvidia GTX 1650 Mobile
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM

kleyn

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
15 May 2021
798
240
251
Keşke bildirim gelir gelmez baksaydım. HDMI ya da Mini DisplayPort dan görüntü almamak beni çok üzer. Mini DP to HDMI dönüştürücü kargoya verilmiş. Pek bir bilgim olmadığı için ne yapmam gerek bilmiyorum zaten EFI dosyası yukarıda. HDMI veya Mini DP'yi kullanabilmem için ne yapmamız lazım? Bir de ısınmaya bağlı değil eminim, Youtube'da bir şeyler izlerken birkaç kez dondu. 3 gündür kullanıyorum çok tekrar etmedi bu durum.
Tekrar online olmanızı bekliyorum.

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler