[Başarılı Kurulum] MSI H110M | i36100 Sierra 10.12.6

haliloncen

APPRENTICE
15 Ağu 2017
3
2
0
120
GNsIvd-1rUaNcRJk9L0ibCGhvKl6J6-e.png

Merhabalar, geçen yaz macbook pro'mu satıp masaüstü sistem topladım. Bir süre osx'i kullanınca vazgeçilmez oluyor daha önceleri hackintosh kurma deneyimlerim vardı fakat son denememde çok titiz davranıp sanırım ilk defa bu kadar sorunsuz bir sistem kurmayı başardım.

Donanımlara gelince,
- Msi H110M Pro-Vd Anakart
- i3 6100 3.7 Ghz Skylake İşlemci
- Msi Gtx 960 Gaming 2G Ekran Kartı
- 16 GB DDR4 Ram
- Asus Vp228h 1080p Ekran
- 128GB SSD + 1 TB HDD ikiside Satadan bağlı
---------

Bios ayarlarını macOS Sierra 10.12.6 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu buradaki rehberdeki gibi ayarlayın.
Usb'ye imajı yazdırın ondan sonra hiç ayar dosyalarını ellemeden direk kuruluma geçin, kurulumdan sonra harici ekran kartını tanıtmak gerekiyor onu halledin. Birde Multibeast ile bootloader yüklemesi, ethernet sürücüleri ve ses sürücülerini yükleyin. Hdmi sesi aktif etmek için New Automatic HDMI Audio Script Released | tonymacx86.com bu konudaki adımları uygulayın.

Bunları da yapınca geriye tek bir küçük sıkıntı kalacak o da hdmi ses aktif olmasına rağmen klavyeden ya da menü çubuğundan falan ses seviyesi değiştirilemiyor. Onuda ben şu şekilde çözdüm. Soundflower ve onun ayarlarını yapabileceğim Soundflowerbed uygulamalarını kurup çalıştırdım. Mantığı sanırım hdmi çıkışından sesi alıp kendi bünyesinde oluşturduğu sanal çıkışlardan mikrofona aktarıyor bu sayede biz bu programa ses kontrol komutlarını rahatlıkla gönderiyoruz.

Bu donanımlara sahip olupta sıkıntı yaşayan olursa konu altına yazsın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Like
Tepkiler: montezuma
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler