[BAŞARILI KURULUM] MSI H310M PRO VDH-PLUS | i3 9100F | RX470 SAPPHIRE 4GB

thyrolusion

APPRENTICE
10 Ağu 2021
3
4
21
Sitede sunulan imajla kurulumu yaptım (daha önce de hackintosh deneyimim amd serilerinde vardı eski sistemlerde fx8320 yine msi anakartta sierra - high sierra -mojave- catalina kullanmıştım ama istediğim stabiliteyi asla yakalayamamıştım. AMD patch ve uyumluluk gerçekten çok büyük bir sorun oldu hiç istediğim günlük kullanıma uygunluğu yakalayamamıştım.Komple PC yi ve intel Mac uyumlu bir sistem kurdum. Tek uğraş verdiğim nokta şu oldu o da genel bu anakartlarla kullanılan ethernet rtl8111 kexti ekli değildi onu da kurulum sonrası enjekte ettim system dsdt dumpladım ve efi'ye kendi sistemime göre Iasl ile dumpladığım *.aml uzantılı dosyaları ve config.pliste de patchleri ekledim. Sonuç muazzam. Logic pro x, photoshop Premiere pro herşey çok akıcı ve verimli çalışıyor. Windows 10 dan daha az ram kullanıyor ve daha az ısınıyor ve tepki süresi daha seri çok ilginç bir şekilde gerçekten şaşkınım. Emek verip bu konuda destek ve fayda sunan herkezin emeğine sağlık. Saygılarımla.

Sistem :
MSI H310M PRO VDH-PLUS anakart
Intel i3 9100f işlemci
Crucial 8gb DDR4 2400 MhZ ram
Apacer 480 gb SSD
Seagate 2 TB HDD
Sapphire RX 470 4gb ekran kartı
Samsung Curved 144 hz 1 ms Gaming monitor
MSI H310M PRO VDH-PLUS Bios sürümü 7C09v17 için güncel başarılı kurulan sistemin EFIzip dosyasını da paylaşıyorum sorun yaşayan arkadaşlar olursa buradan belki faydalanabilir.

3.ek:Kurulu sistemin boşta kullandığı ram miktarı hayret verici ...Böyle bir deneyim gerçekten inanılmaz. Big Sur yanına aynı SSd diske win 10 20h2 v2 kurdum ve kmspico gibi 3. party etkinleştirme uygulaması kullanmadım, yasal anahtar ile etkinleştirdim. Yine de resmen sistemi sömürüyor. Big sur konusunda İleride ki deneyimlerimi yaşadıkça paylaşacağım. Tekrar saygılar, teşekkürlerimi iletirim.

Başarılı kurulum EFI: EFi.zip

Alternatif İndirme Linki: MSI_H310M_PRO_VDH-PLUS-OpencoreEFI.zip

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: kindo ve montezuma

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
3,391
1,250
2,401
Tebrikler. Ellerinize sağlık.

BootLoader
OpenCore 0.7.0
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - CRUCİL 240 GB SSD
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler