[Başarılı Kurulum] MSI Nightblade MI2-X229TR /Sierra/Mojove/Catalina

selverin

APPRENTICE
28 Tem 2019
24
8
21
MSI özel üretim itx pc kasasına sahibim. Hackingtosh macerasına Haziran 2019 tarihinden Hig Sierra ile dahil oldum. Sistemle baraber gelen GTX1060 3GB ekran kartını RX570 4GB ekran kartıyla değiştirip sistem üzerinden güncelleme ile Mojove'ye geçiş yaptım. Catalina için yeniden düzenleme yapıp başarılı bir şekilde 10.15.1 sürümüne geçtim. WIFI hariç her şey uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Sistem Özellikleri:
  • İntel i5 6400 İşlemci
  • MSI B090 Anakart (B150 Chipset kullanıyor)
  • Kingston 8GB 2333 Mhz DDR4 Ram
  • MSI RX570 4GB Ekran Kartı
  • Samsun Evo Pro 256GB SSD
  • WD 1TB HDD
  • İntel 3165 Wifi Card
Çalışmayan Özellikler:
  • İntel 3165 Wifi Card
Çalışan Özellikler:
  • Uyku
  • Bluetooth
  • Sabit Disk Uyutma
  • Ekran Kartı
  • PCI ve Chipsetler
  • USB 3 ve USB 2 sürümleri
Bencmark Testi:
Hackingtosh Sisteminizi test etmek istiyorsanız. İnternete Unigine Valley Bencmark yazarsanız çıkan sidete ücretsiz indirip deneme yapabilrsiniz. Praset bölümünden Exreme HD seçip Run butonuna bastım. Daha sonra sol üst menüden Bencmark düğmesine bastım ve sonuçlanmasını bekledim. Sonucu aşağıda paylaşıyorum. Not: Elimde Macbook Air early 2014 var aynı testi airbook'a yapınca sistem dondu cevap vermedi. Test sonucuna ulaşamadım.
Ekran Resmi 2019-11-09 18.19.29.png Ekran Resmi 2019-11-08 20.40.16.png Ekran Resmi 2019-11-09 17.55.54.png Ekran Resmi 2019-11-09 18.11.16.png

• Like
Tepkiler: montezuma

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
3,429
778
2,351
Tebrikler.

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz
  • Like
Tepkiler: selverin

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
20,714
4,912
4,401
Bu konuya çözümünü paylaşmalısın.

Ayrıca açtığın bu konuna da başarılı kurulumunda kullandığın dosyaları paylaşmalısın. Nihayetinde amacımız sadece" kurdum" demek olmamalı. ;)

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: selverin ve KaoS

selverin

APPRENTICE
28 Tem 2019
24
8
21
Bu konuya çözümünü paylaşmalısın.

Ayrıca açtığın bu konuna da başarılı kurulumunda kullandığın dosyaları paylaşmalısın. Nihayetinde amacımız sadece" kurdum" demek olmamalı. ;)
Doğrudur, tecrübesizliğime denk geldi. İlk mesajı düzenleyemedim. Bu mesajda ekte veriyorum.
Not: Benim gibi bu pcye sahip olanlar bu sitede montezuma'nın hazırlanmış olduğu hackingtos imaj dosyalarından Hig Sierra'yı ve Mojave'yi sorunsuz kullanabilirsiniz. Eğer paylaştığım EFI klasörünü Catalina dışında kullanırsanız sistem açılmayabilir. Dosya ektedir.

Buradan İndirebilirsiniz

Alternatif link:

Moderatörün son düzenlenenleri:

Se7Touch

APPRENTICE
19 Eki 2019
40
13
21
İst
Açıkcası monster abra a7 bilgisayarımda işlemci sıcaklığımı hangi efeyi kullanırsam kullanayım hangi sürümü kullanırsam kullanayım hiç 38 derece altında görmedem ama şöyle ki hiç te 50 55 lerden yukarı çıktığınıda görmedim (marka farkında olsa gerek). Başarılı sistem hayırlı olsun...

Son düzenleme:
  • Like

selverin

APPRENTICE
28 Tem 2019
24
8
21
Açıkcası monster abra a7 bilgisayarımda işlemci sıcaklığımı hangi efeyi kullanırsam kullanayım hangi sürümü kullanırsam kullanayım hiç 38 derece altında görmedem ama şöyle ki hiç te 50 55 lerden yukarı çıktığınıda görmedim. Başarılı sistem hayırlı olsun...
Teşekkürler, ben bu değerlere kasa değişikliği ile ulaştım. "Thermaltake Core V1" MSI kendi kasası havalandırma açısından yetersiz kalıyordu.

Se7Touch

APPRENTICE
19 Eki 2019
40
13
21
İst
Evet, hazır sistem kasalardan.
Anladım hocam o zaman oldu ben bu laptopu almak için sattığım kasaya kursam snnkiyle aynı özelliklerdeydi hatta toplama olduğu için bir nebze üstündü diyebilirim muhtemelen 20 derecelerde seyrederdi. Benim cihaz laptop tabi olur böyle şeyler masaüstünden geçtim onun soğukluğunu bekliyorum bende içten içe galiba :)

• Like

selverin

APPRENTICE
28 Tem 2019
24
8
21
Anladım hocam o zaman oldu ben bu laptopu almak için sattığım kasaya kursam snnkiyle aynı özelliklerdeydi hatta toplama olduğu için bir nebze üstündü diyebilirim muhtemelen 20 derecelerde seyrederdi. Benim cihaz laptop tabi olur böyle şeyler masaüstünden geçtim onun soğukluğunu bekliyorum bende içten içe galiba :)
Normal, zamanında bende Asus laptop vardı, aşırı ısınıyordu. Şu anki PC'yi aldığım ilk zamanlarda fanları gürültülü çalışınca işlemci 90'ı ekran kartı 85'i gördü diyorum. Hemen kontrol ettiğinde 70'e 75'i görünce küçük bir duraksama yaşıyordum. :)

Tabi yeni kasayla beraber değerle dahada düştü.

Son düzenleme:
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler