[Başarılı Kurulum] MSI Z95 Gaming 5 - High Sierra

drjosh

APPRENTICE
13 Kas 2018
1
3
0
28
3OH8WMDMe3cfoVMGKoO82lyitdgcGaQX.jpeg

Selam;
Mac Air'ime kola döküldükten sonra uzun yıllar uzan kaldığım osx performansına tekrar dönebilir miyim diye araştırırken bulduğum bu harika site sayesinde bende kurulumu başarılı şekilde yaptım. Tüm site adminlerine teşekkürler :)
  • MSI Z95 Gaming 5
  • Intel Core i7 4790K
  • 8GB 2400Mhz DDR3
  • Asus 1060 6GB
öncelikle Mojave için Kurulum dosyaları linkindeki yönergelere uyarak başarılı kurulum gerçekleştirdim.

Ancak nvidia webdriver en güncel versiyon için sanırım buglu çalışıyordu ne yaptıysam istediğim ekran kartı performansını alamadım. zaten webdriver orijinal sayfasında da güncel versiyon https://gfe.nvidia.com/mac-update olarak High Sierra görünce tekrar kurulum için siteye döndüm ve macOS High Sierra 10.13.6 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu linki ile başarılı bir kurulum gerçekleştirdim.

Daha sonra webdriver ayarı dışında hiçbirşey yapmadım. Bütün ayarlar, ses kartı, internet vs kendiliğinden çalışıyordu. Webdriver için clover ayarlarını sitede belirtilen yönergeler göre yaptıktan sonra webdriver'ı indirdim we restart attım.

Herşeyin doğru kurulduğundan emin olduktan sonra -verbose modu da devre dışı bıraktım. On numara oldu sistem.

Unity dahil kullandığım birçok geliştirme ortamı windowsdan daha akıcı çalışıyor. Sadece oyun oynamak için (openGL maalesef windows'un Dx'ine yetişemiyor) windows kullanıyorum. O nedenle dual boot yaptım steam ve windows dışında hiçbirşey bırakmadım windows sisteminde.

Daha önce de hack os denemesi yapmak istemiştim yıllar önce ama düzgün türkçe kaynak bulamayınca üşenmiştim. Site için tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar! :)

zwq54H2y2wee-E-xJ1_vqgPt96LHDNhZ.png
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler