[Başarılı Kurulum] Samsung ATIV Smart PC Pro 700T - macOS Big Sur 11.6 - Open Core - 0.7.5

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
85
16
21
Şu olay harika bir şey hadi aynısını bizde yapalım.

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T - macOS Big Sur 11.6 - Open Core - 0.7.5

WhatsApp Image 2021-11-28 at 9.40.11 PM.jpeg

kurulumu buradaki imaj dosyasını usb ye yazarak yaptım. kurulum sırasında klavye docu çalışmadığıiçin elinizde tek usb girişi olan bir tablet kalıyor. usb çoklayıcı kullanarak usb+ klavye + mouse taktım.Herhangi bir sorunla karşılaşmadım ileri ileri dedim masaüstüne kadar geldim.

docku ve üzerindeki usbleri kullanmak için yapmanız gereken opencore configinize fotoğraftaki iki yamayı yapmanız yeterli.
WhatsApp Image 2021-11-28 at 9.14.59 PM.jpeg

bunu yaptığınızda klavye dock çalışmaya başlıyor. hata ben bunu 2. gün farkettim dedim wtf... klavye geldi touchpad geldi, usbler çalışıyor, intel bluetooth çalışmaya başladı. ekrana can geldi.

artık klavyemiz çalıştığına göre ekran kartını tanıtmak gerekiyor. bu işlemci macbook air 5.1 de kullanılıyor. hackingtool ile aşağıdaki fotoğraftaki plartfom kimliği ile yama oluşturmanız gerekiyor. Bilmiyorsanız video burada.
WhatsApp Image 2021-11-28 at 8.51.16 PM.jpeg

sırada ses var buyrun video burada. alcid=23 yapmanız yeterli.
Wifi için heliport ve AirportItlwm_v2.0.0 kext kullandım. Videoda var burada.

Şimdi dokunmatik ekran dışında her şey çalışıyor.kaldı touchscreen. ilginç bir şekilde kalemle dokunmaları algılıyor fakat parmağımızı algılamıyor. çözüm kolay (voodool2c+ voodool2chıd) bu 2kexti opencore a atıp confige işliyorsunuz. artık dokunmatik çalışıyor hatta trackpaddeki gibi gesturelar da kullanabiliyorsunuz. bettertouchtoolda çalışıyor ve mac os ayarlarında trackpad bölümü geldi. Her şeyi anlattığıma göre efi dosyamı paylaşmama gerek yoktur herhalde :D

ssdt yamalarını ssdttime ile oluşturdurdum buyrun efi dosyam.

2012 macbook almak yerine sahibindende bu tabletler satılıyor alın macos kurun gönül rahatlığıyla kullanın tavsiye ederim. Çok yakışıklı PC

Çalışanlar
  • HD Graphics
  • Mouse & Touchpad (scroll çalışmıyor.)
  • Ses mikrofon + kulaklık jakı (alcid=23)
  • fn tuşları
  • Brightness otomatik parlaklık sensörü var ona göre çalışıyor ben değiştiremiyorum.
  • Touch (voodool2c+ voodool2chıd kext ile) & Stylus (s-pen native tanınıyor kurulum ekranındada çalıştı)
  • dokunmatik ekranda trackpad gestureları
  • Uyku da sıkıntı yok
  • SD-Card reader
  • Batarya yüzdesi (Ec Enabler+smc battery kext ile)
  • WiFi
  • Bluetooth (bluetooth sürekli açık kapanmıyor)
  • iMessage & Facetime
Doesn't Work

• Webcamlerin ikiside çalışmıyor
  • Mouse scroll ve gestureları
  • ekran otomatik döndürme çalışmıyor. (Display Rotation Menu uygulamasıyla saatin yanına kısayol ekledim dik kullanacaksam oradan çeviriyorum yatay-dikey .)

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T (HSPA+)
Teknik özellikleri
Windows 8 Pro
Intel® Core™ i5 Processor 3317U (1.7GHz, 3MB L3 Cache)
Intel HM76
Intel® HD Graphics 4000( Touchscreen )
11.6" FHD LED Display (1920 x 1080)
4GB DDR3 System Memory at 1600MHz (on BD 4GB)
128GB Solid state Drive
SoundAlive™
Internal Dual Array Digital Mic
2 megapixel Webcam (front), 5 megapixel Webcam with Flash (rear)
Intel® Centrino® Advanced-N 6235, 2x2 802.11abg/n (up to 300Mbps), Widi Support
Bluetooth v4.0
HSPA+
Ports
1 Micro HDMI
1 USB3.0
MicroSD Multi-media Card Reader
1 Headphone out / Mic-in Combo
1 Dock Port
1 DC-in

kurulum imajını hazırladığı için @yusfklncc, bu kurulumda açtığım başlığa anında cevap veren kalvye dockunu çalıştırmama yardımcı olan @kindo kardeşlerime,her ne kadar geç cevap versede beni macos la tanıştıran @montezuma hocama ve bu forumda karşılıksız herkese yardımcı olan arkadaşlarıma çoook teşekkür ederim. Allah Razı Olsun.
Not: Trim Açmayı unutmayın. Terminali açın
Kod:
sudo trimforce enable
yazın.

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Asus x550LB
Anakart Modeli
Stok anakart
İşlemci Modeli
i5-4200u
Grafik Kartı
hd4400
Ses Kartı Modeli
alc256
Ağ Aygıtları
Ralink
Disk ve RAM
120GB SSD 8GB ram

ekarakas

APPRENTICE
18 Kas 2021
11
2
71
selam aynı pc den bendede var bende kurmayı dusunuyorum akıcılık konusunda ne dusunuyorsunuz kurmaya degermı sızce bırde bıos da degıstırmemız gereken bazı ayarları bulamadım ben o yuzden yuklemeye gecmedım sız bıos ayaarlarını nasıl yaptınız yardımcı olursanız sevınırım

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
85
16
21
bios ayarlarını değiştirme kurulumda sorun çıkarmıyor, ssd olduğu için ben sorun yaşamıyorum ana işletim sistemim mac os oldu bootcample yanına windowsta kurdum ama gerek var mıydı emin değilim.

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Asus x550LB
Anakart Modeli
Stok anakart
İşlemci Modeli
i5-4200u
Grafik Kartı
hd4400
Ses Kartı Modeli
alc256
Ağ Aygıtları
Ralink
Disk ve RAM
120GB SSD 8GB ram

ekarakas

APPRENTICE
18 Kas 2021
11
2
71
bios ayarlarını değiştirme kurulumda sorun çıkarmıyor, ssd olduğu için ben sorun yaşamıyorum ana işletim sistemim mac os oldu bootcample yanına windowsta kurdum ama gerek var mıydı emin değilim.
imajı usb ye kuruyorum ama ne yaptıysam bır turlu kurulum ekranına gelemedım anlamıs degılım şimdi tekrardan imajı download edıyorum
kurulumu başarıyla gerçeklerştirdim ama nasıl oldu bilmiyorum masaüstüne geldiğimde bütün driverlar kurulu şekilde geldi ekran kartı wifi bt klavye dokunmatik ses kısaca hepsi senin efi dosyanı yazdırdığım efi klasörüne attım artık ondanmı oldu neden oldu bilemedim

Son düzenleme:

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
4,651
1,730
4,401
BootLoader
OpenCore 0.7.7
Laptop Modeli
Monterey 12.1
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - Crucil 240 GB SSD

ekarakas

APPRENTICE
18 Kas 2021
11
2
71
Hazır bir EFI kullandığınız için oldu. Plarform info üzerinden serial no değiştrimeyi unutmayın.
peki serial no değiştirmemin bir mecburiyeti varmı denedim ama reset attığımda pc açılmadı bende usb den açıp tekrardan yedeklediğim config dosyasını değiştirdim düzelttim seri noyu değişmesem ileride bir sıkıntı çıkartırmı

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
4,651
1,730
4,401
İki cihazın serial no aynı olursa apple servislerinde hata verebilir. Önerilen yöntem hazır kullandığıız EFI de öncelik olarak serial no değişmektir. Uyumlu bir serial no ile deneyin. Şu an Bigsur başlatabilen Smios ile farklı serial numarası girin. Örneğim Macbookproo13,2 ise sizde macbookpro13,2 için serial üretip deneyin. Bu rehberin 1. Adımını takip ederek yapabilirsiniz.

BootLoader
OpenCore 0.7.7
Laptop Modeli
Monterey 12.1
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - Crucil 240 GB SSD

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
85
16
21
Doğru doğru smbios değiştir, bende paylaştığım efidekini değiştireyim
peki serial no değiştirmemin bir mecburiyeti varmı denedim ama reset attığımda pc açılmadı bende usb den açıp tekrardan yedeklediğim config dosyasını değiştirdim düzelttim seri noyu değişmesem ileride bir sıkıntı çıkartırmı
Apple hesabından atıyor ikimizide farketmedin mi
imajı usb ye kuruyorum ama ne yaptıysam bır turlu kurulum ekranına gelemedım anlamıs degılım şimdi tekrardan imajı download edıyorum
kurulumu başarıyla gerçeklerştirdim ama nasıl oldu bilmiyorum masaüstüne geldiğimde bütün driverlar kurulu şekilde geldi ekran kartı wifi bt klavye dokunmatik ses kısaca hepsi senin efi dosyanı yazdırdığım efi klasörüne attım artık ondanmı oldu neden oldu bilemedim

şimdi better touch tool ile uygulama tam ekran yapma küçültme gibi hareketlere gesture ekle birde giriş ekranında şifre yazdığın yerde erişebilirlik klavyesini aç bu sayede klavyesizde kullanabilirsin.
Kalemiyle adobe ps da baya iyi işler çıkarıyor
Doğru doğru smbios değiştir, (macbook pro 11,1 big sur için daha üst sürümlerde daha yeni bir mac seçmen lazım) bende paylaştığım efidekini değiştireyim

şimdi better touch tool ile uygulama tam ekran yapma küçültme gibi hareketlere gesture ekle birde giriş ekranında şifre yazdığın yerde erişebilirlik klavyesini aç bu sayede klavyesizde kullanabilirsin.

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Asus x550LB
Anakart Modeli
Stok anakart
İşlemci Modeli
i5-4200u
Grafik Kartı
hd4400
Ses Kartı Modeli
alc256
Ağ Aygıtları
Ralink
Disk ve RAM
120GB SSD 8GB ram
  • Like
Tepkiler: kindo

ekarakas

APPRENTICE
18 Kas 2021
11
2
71
İki cihazın serial no aynı olursa apple servislerinde hata verebilir. Önerilen yöntem hazır kullandığıız EFI de öncelik olarak serial no değişmektir. Uyumlu bir serial no ile deneyin. Şu an Bigsur başlatabilen Smios ile farklı serial numarası girin. Örneğim Macbookproo13,2 ise sizde macbookpro13,2 için serial üretip deneyin. Bu rehberin 1. Adımını takip ederek yapabilirsiniz.
teiekkürler halletmeye calısıcam bi şekilde
Doğru doğru smbios değiştir, bende paylaştığım efidekini değiştireyim

valla apple hesabından atma olayını hiç farketmedim ozaman serı noyu bışekilde değişicem artık teşekkürler

• Like
Tepkiler: kindo

mevlutk

APPRENTICE
10 Ocak 2018
31
10
21
Şu olay harika bir şey hadi aynısını bizde yapalım.

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T - macOS Big Sur 11.6 - Open Core - 0.7.5

Ekli dosyayı görüntüle 41942

kurulumu buradaki imaj dosyasını usb ye yazarak yaptım. kurulum sırasında klavye docu çalışmadığıiçin elinizde tek usb girişi olan bir tablet kalıyor. usb çoklayıcı kullanarak usb+ klavye + mouse taktım.Herhangi bir sorunla karşılaşmadım ileri ileri dedim masaüstüne kadar geldim.

docku ve üzerindeki usbleri kullanmak için yapmanız gereken opencore configinize fotoğraftaki iki yamayı yapmanız yeterli.
Ekli dosyayı görüntüle 41941
bunu yaptığınızda klavye dock çalışmaya başlıyor. hata ben bunu 2. gün farkettim dedim wtf... klavye geldi touchpad geldi, usbler çalışıyor, intel bluetooth çalışmaya başladı. ekrana can geldi.

artık klavyemiz çalıştığına göre ekran kartını tanıtmak gerekiyor. bu işlemci macbook air 5.1 de kullanılıyor. hackingtool ile aşağıdaki fotoğraftaki plartfom kimliği ile yama oluşturmanız gerekiyor. Bilmiyorsanız video burada.
Ekli dosyayı görüntüle 41943
sırada ses var buyrun video burada. alcid=23 yapmanız yeterli.
Wifi için heliport ve AirportItlwm_v2.0.0 kext kullandım. Videoda var burada.

Şimdi dokunmatik ekran dışında her şey çalışıyor.kaldı touchscreen. ilginç bir şekilde kalemle dokunmaları algılıyor fakat parmağımızı algılamıyor. çözüm kolay (voodool2c+ voodool2chıd) bu 2kexti opencore a atıp confige işliyorsunuz. artık dokunmatik çalışıyor hatta trackpaddeki gibi gesturelar da kullanabiliyorsunuz. bettertouchtoolda çalışıyor ve mac os ayarlarında trackpad bölümü geldi. Her şeyi anlattığıma göre efi dosyamı paylaşmama gerek yoktur herhalde :D

ssdt yamalarını ssdttime ile oluşturdurdum buyrun efi dosyam.

2012 macbook almak yerine sahibindende bu tabletler satılıyor alın macos kurun gönül rahatlığıyla kullanın tavsiye ederim. Çok yakışıklı PC

Çalışanlar
  • HD Graphics
  • Mouse & Touchpad (scroll çalışmıyor.)
  • Ses mikrofon + kulaklık jakı (alcid=23)
  • fn tuşları
  • Brightness otomatik parlaklık sensörü var ona göre çalışıyor ben değiştiremiyorum.
  • Touch (voodool2c+ voodool2chıd kext ile) & Stylus (s-pen native tanınıyor kurulum ekranındada çalıştı)
  • dokunmatik ekranda trackpad gestureları
  • Uyku da sıkıntı yok
  • SD-Card reader
  • Batarya yüzdesi (Ec Enabler+smc battery kext ile)
  • WiFi
  • Bluetooth (bluetooth sürekli açık kapanmıyor)
  • iMessage & Facetime
Doesn't Work

• Webcamlerin ikiside çalışmıyor
  • Mouse scroll ve gestureları
  • ekran otomatik döndürme çalışmıyor. (Display Rotation Menu uygulamasıyla saatin yanına kısayol ekledim dik kullanacaksam oradan çeviriyorum yatay-dikey .)

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T (HSPA+)
Teknik özellikleri
Windows 8 Pro
Intel® Core™ i5 Processor 3317U (1.7GHz, 3MB L3 Cache)
Intel HM76
Intel® HD Graphics 4000( Touchscreen )
11.6" FHD LED Display (1920 x 1080)
4GB DDR3 System Memory at 1600MHz (on BD 4GB)
128GB Solid state Drive
SoundAlive™
Internal Dual Array Digital Mic
2 megapixel Webcam (front), 5 megapixel Webcam with Flash (rear)
Intel® Centrino® Advanced-N 6235, 2x2 802.11abg/n (up to 300Mbps), Widi Support
Bluetooth v4.0
HSPA+
Ports
1 Micro HDMI
1 USB3.0
MicroSD Multi-media Card Reader
1 Headphone out / Mic-in Combo
1 Dock Port
1 DC-in

kurulum imajını hazırladığı için @yusfklncc, bu kurulumda açtığım başlığa anında cevap veren kalvye dockunu çalıştırmama yardımcı olan @kindo kardeşlerime,her ne kadar geç cevap versede beni macos la tanıştıran @montezuma hocama ve bu forumda karşılıksız herkese yardımcı olan arkadaşlarıma çoook teşekkür ederim. Allah Razı Olsun.
Not: Trim Açmayı unutmayın. Terminali açın
Kod:
sudo trimforce enable
yazın.

Merhaba,
Eğer sakıncası yoksa EFI klasörünü paylaşabilir misin?

BootLoader
OpenCore 0.8.3
Anakart Modeli
Dell OptiPlex 7040
İşlemci Modeli
Intel İ7 6700 3.4GHz
Grafik Kartı
HD Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC255
Ağ Aygıtları
l219-LM
Disk ve RAM
256 GB LiteOn M.2 SSD & 8GB DDR4 2133MHz

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
85
16
21
BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Asus x550LB
Anakart Modeli
Stok anakart
İşlemci Modeli
i5-4200u
Grafik Kartı
hd4400
Ses Kartı Modeli
alc256
Ağ Aygıtları
Ralink
Disk ve RAM
120GB SSD 8GB ram
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler