Başkasına ait EFI dosyasını kullanma

GroupPolicy

APPRENTICE
28 Nis 2020
44
5
71
Arkadaşlar Merhaba,

HP Elitebook 840 G3 notebook için araştırmalarım sonucu yabancı forumda bir arkadaşın bu cihaza sahip olduğunu ve başarılı bir şekilde Mojave 10.14.6 sürümünü çalıştırdığını gördüm. Bir kaç kişi EFI dosyasını paylaşmasını istemiş ve oda paylaşmış. Bende aynı bilgisayara sahip olduğum için bu sürümü indirdim. Şimdi soru şu Mojave 10.14.6 sürümünü bilgisayarıma yükleyeceğim ama indirdiğim başkasına ait EFİ klasörünü nasıl entegre edebilirim? Klasörün içeriği şu şekilde

1588367070550.png

Laptop Modeli
HP Elitebook 840 G3
İşlemci Modeli
İntel Core İ5 6300U
Grafik Kartı
İntel Graphichs 520
Ağ Aygıtları
İntel Dual Bant AC8260
Disk ve RAM
256GB SSD & 8GB DDR4 2400Mhz
  • Like
Tepkiler: SyntaxError

temna

PADAVAN
16 Nis 2019
171
54
251
34
Arkadaşlar Merhaba,

HP Elitebook 840 G3 notebook için araştırmalarım sonucu yabancı forumda bir arkadaşın bu cihaza sahip olduğunu ve başarılı bir şekilde Mojave 10.14.6 sürümünü çalıştırdığını gördüm. Bir kaç kişi EFI dosyasını paylaşmasını istemiş ve oda paylaşmış. Bende aynı bilgisayara sahip olduğum için bu sürümü indirdim. Şimdi soru şu Mojave 10.14.6 sürümünü bilgisayarıma yükleyeceğim ama indirdiğim başkasına ait EFİ klasörünü nasıl entegre edebilirim? Klasörün içeriği şu şekilde

Ekli dosyayı görüntüle 19781

Basit

Buradaki clover ve boot dosyasını usb içerisindeki EFI klasörüne atacaksın. Önce USB içeriğini temizlemeni tavsiye ederim

• Like
Tepkiler: SyntaxError

GroupPolicy

APPRENTICE
28 Nis 2020
44
5
71
Basit

Buradaki clover ve boot dosyasını usb içerisindeki EFI klasörüne atacaksın. Önce USB içeriğini temizlemeni tavsiye ederim
Hocam merhaba. Net anlamak adına soruyorum, forumdaki imaj dosyasını indirip 16 gb boyutundaki usb belleğe yazdırıktan sonra bu dosyalar zaten usb bellek içinde oluşacak ve ben elimdeki efi dosyasının içindekileri bunlar ile replace yapacağım doğru mu anlıyorum? İçindeki apple dosyasının bir önemi var mı ?

Laptop Modeli
HP Elitebook 840 G3
İşlemci Modeli
İntel Core İ5 6300U
Grafik Kartı
İntel Graphichs 520
Ağ Aygıtları
İntel Dual Bant AC8260
Disk ve RAM

temna

PADAVAN
16 Nis 2019
171
54
251
34
Hocam merhaba. Net anlamak adına soruyorum, forumdaki imaj dosyasını indirip 16 gb boyutundaki usb belleğe yazdırıktan sonra bu dosyalar zaten usb bellek içinde oluşacak ve ben elimdeki efi dosyasının içindekileri bunlar ile replace yapacağım doğru mu anlıyorum? İçindeki apple dosyasının bir önemi var mı ?
apple dosyasını atma. Bu o arkadaşın harddiske kurduğu EFI. Sen dediğini yapacaksın. Doğru anlamışsın.

GroupPolicy

APPRENTICE
28 Nis 2020
44
5
71
apple dosyasını atma. Bu o arkadaşın harddiske kurduğu EFI. Sen dediğini yapacaksın. Doğru anlamışsın.
Peki hocam son soru. Wifi sorunu için uyumlu bir usb wifi kullanmak mümkünmüdür?

Laptop Modeli
HP Elitebook 840 G3
İşlemci Modeli
İntel Core İ5 6300U
Grafik Kartı
İntel Graphichs 520
Ağ Aygıtları
İntel Dual Bant AC8260
Disk ve RAM
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler