Big Sur AC53 Nano driver sorunu

ucrswingman

APPRENTICE
26 Eki 2020
49
11
21
Asus AC53 Nano hackintosh uyumu için aldım. Big sur Wi-Fi patch dosyasını da kurdum fakat yeniden başlattıktan sonra USB Wi-Fi takılı değil yazıyor. Cihazı görmüyor. Başarılı kurulum yapabilen veya yardımcı olabilecek birisi var mı?

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
6,334
2,476
4,401
Yardım alabilmek için önce sistem bilgilerini imzana eklemen gerekiyor.

BootLoader
OpenCore 0.9.7
Laptop Modeli
Sonoma 14.0
Anakart Modeli
Faxconn HM67M-S
İşlemci Modeli
CPU i5-2400
Grafik Kartı
RX570 4GB
Ses Kartı Modeli
ALC662
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
14GB DDR3 - Crucil 480GB SSD

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
6,334
2,476
4,401
BootLoader
OpenCore 0.9.7
Laptop Modeli
Sonoma 14.0
Anakart Modeli
Faxconn HM67M-S
İşlemci Modeli
CPU i5-2400
Grafik Kartı
RX570 4GB
Ses Kartı Modeli
ALC662
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
  • Like
Tepkiler: ucrswingman

ucrswingman

APPRENTICE
26 Eki 2020
49
11
21
Asusun sayfasından indirdiğim driver kurulumda hata verdi uyumsuz işletim sistemi dedi. Sorun dediğiniz gibi usb port yamasında ama tam anlamadım rehberi. sizlerle birkaç ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum faydası olacaksa

Ekli dosyalar

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
6,334
2,476
4,401
Config dosyanı paylaşabilir misin?
Sorun USB kaynaklı görünüyor.

BootLoader
OpenCore 0.9.7
Laptop Modeli
Sonoma 14.0
Anakart Modeli
Faxconn HM67M-S
İşlemci Modeli
CPU i5-2400
Grafik Kartı
RX570 4GB
Ses Kartı Modeli
ALC662
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
6,334
2,476
4,401
Config dosyandan bir sorun grünmüyor. Bir de şöyle dene istersen. Aşağıdaki konuyu takip ederek kendi ssdt dosyalarını oluşturup bununla boot ederek dene usb girişleri göründüğünde usb port yaması yamna gerekecek.

Config dosyanda ses değerleri ile ilgili bir şey görmedim. Sisteminde ses yoksa hackintool uygulamasını aç ses sekmesine gel burada ALclaoyut İd değeri kısmı var. Burdan bir değer seç ve config dosyandan nvram kısmına gel 7c ile yazan kısma gir boot-args diye bir kısım var oradki değerlere Hackintoolde belirlediğind değeri yaz.

BootLoader
OpenCore 0.9.7
Laptop Modeli
Sonoma 14.0
Anakart Modeli
Faxconn HM67M-S
İşlemci Modeli
CPU i5-2400
Grafik Kartı
RX570 4GB
Ses Kartı Modeli
ALC662
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
  • Like
Tepkiler: ucrswingman

ucrswingman

APPRENTICE
26 Eki 2020
49
11
21
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum dediklerinizi uygulayıp dönüş yapacağım.
Config dosyandan bir sorun grünmüyor. Bir de şöyle dene istersen. Aşağıdaki konuyu takip ederek kendi ssdt dosyalarını oluşturup bununla boot ederek dene usb girişleri göründüğünde usb port yaması yamna gerekecek.

Config dosyanda ses değerleri ile ilgili bir şey görmedim. Sisteminde ses yoksa hackintool uygulamasını aç ses sekmesine gel burada ALclaoyut İd değeri kısmı var. Burdan bir değer seç ve config dosyandan nvram kısmına gel 7c ile yazan kısma gir boot-args diye bir kısım var oradki değerlere Hackintoolde belirlediğind değeri yaz.
SSDT işlemlerini yaptım fakat sonuç değiişmedi. bu arada bilgi işinize yarar mı bilmiyorum ama usb disk okuyor fakat telefon bağladığımda telefona şarj bile gitmiyor big sur üzerinden. Wifi adaptörünün üzerinde mavi ışık yanması gerekir güç geldiğini ifade eden.. o şık bile yanmıyor.
şu an şarj sorunu da düzeldi bir problem yok hatta cihazı kablosuz klavye mouse ile kullanıyorum. Ayrıca şu anda iPhone'um ile kablo üzerinden internete giriş yapıyorum. Ama Asus Ac53 nano wifi adaptörü hala çalışmıyor. Sistem raporundan Usb bölümüne gelince de şöyle bilgi alıyorum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: kindo