Boot0: error hatası

burakhuy

APPRENTICE
19 Şub 2018
14
0
1
21
Denizli
Merhaba,
Aylar öncesinde Ssd'mi ikiye bölüp Sierra kurulumu yapmıştım. Kullanmadığım için minitool partition wizard programı ile Böldüğüm kısımları Windows ile birleştirdim. Bilgisayarı yeniden başlattığımda aşağıdaki resimdeki gibi hata ile karşılaştım.
Win10 kurulum flaşı ile bilgisayarı başlatıp Bilgisayarınız onarın kısmındaki tüm işlemleri denedim ama çözemedim.

hata.jpeg

boot ekranı
boot ekranı.jpeg

Sistem özellikleri:
■ AMD Ryzen 7 1700
■ MSI B350 TOMAHAWK AM4
■ MSI GTX 1070 GAMING X 8G 8GB
■ Corsair Vengeance LPX 16GB (1x16GB) DDR4 3000Mhz CL15 RAM
■ COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120
■ Cooler Master Watt 700W 80+ WD 500GB Blue SATA 3.0 SSD
■ SEAGATE ST33000651NS 3TB 7200 RPM 64MB HARDDİSK

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Birleştirdim dediğin bölümlerin bir tanesi EFI bölümü sanırım. UEFI sistemlerde yani GPT windows kurulumlarında windowsta EFI klasörü içerisinden boot eder. Sen EFI bölümünü silince boot edecek dosya kalmadı bu yüzden bu hatayı almaktasın. Windowsu tekrardan kurmalısın.

burakhuy

APPRENTICE
19 Şub 2018
14
0
1
21
Denizli
Birleştirdim dediğin bölümlerin bir tanesi EFI bölümü sanırım. UEFI sistemlerde yani GPT windows kurulumlarında windowsta EFI klasörü içerisinden boot eder. Sen EFI bölümünü silince boot edecek dosya kalmadı bu yüzden bu hatayı almaktasın. Windowsu tekrardan kurmalısın.
Format atmadan nasıl çözebilirim? Yada masaüstündeki vs. dosyaları nasıl alabilirim.

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Tavsiyem Hiren Boot CD ile live windows üzerinden dosyalarına erişip yedeklemen sonrasında format atman olacaktır. Format atmadan yapman mümkün görünmüyor. (Sistemin kullandığı build numarasına göre EFI klasörü bulman gerekmekte en son hangi buildi kullandığını hatırladığını düşünmüyorum.)