ÇÖZÜLDÜ Busy timeout ‘AppleACPICPU’ hatası

Bu konudaki mesaj 8 en iyi cevap olarak seçildi.

ulas_1

APPRENTICE
10 Tem 2019
12
0
1
Arkadaşlar forumda ve Hackintosh ta yeniyim,HighSierra kurulumu forumdaki konulara ve videolara göre yaptım usbyi çıkarıp clover boot menüsüne kadar herseye tamam gerekli ayarları burada yaptıktan sonra başlıkta belirttiğim gibi kalıyor hiç bir ilerleme yok 😕 Detekleriniz için şimdiden teşekkür ederim

KaoS

JEDI
1 Eki 2017
222
64
251
34
Özür dilerim tam olarak demek istediğinizi anlamadım.
Anlamadığım konu kurulumu başarılı bir şekilde yaptınız ve sonra USB çıkarıp cloverda kalıyorsunuz mu yoksa daha kuruluma başlamadan clover geldikten sonra usb çıkarıp mı kalıyorsunuz ?

ulas_1

APPRENTICE
10 Tem 2019
12
0
1
Hocam kurulumu başarılı bir şekilde yaptım. aynı zamanda windows kullandığım ssd diskime kurdum. clover boot menüsüne kadar geliyorum, gerekli config ayarlarını yaptıktan sonra mac os ile başlat'a basıyorum, önyükleme başlıyor bir yere kadar geliyor sonra tıkanıyor sonra bu hatayı alıyorum.

Ekli dosyalar

ulas_1

APPRENTICE
10 Tem 2019
12
0
1
USB ile kurulumu yaptım zaten,EFI dosyasını düzenledim ve USB' yi çıkardım. CLOVER boot menüsünde de sorun yok ama menüden mac ile başlattığım zaman önyükleme resimdeki yerde donuyor. ilerlemiyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,036
4,086
4,351
EFI konumu neresi? Ayrı bir GPT'de mi yoksa Windows / EFI'si içinde mi? Sorun bu olabilir. Eğer Windows EFI'si içindeyse, kextler Library / Extensions içine kurup deneme yap.

ulas_1

APPRENTICE
10 Tem 2019
12
0
1
Windows kurulu olan diskte oluşturduğum bölüme kurdum. tekrar deneceğim hocam teşekkürler.
Sıfırdan temiz kurulum yaptım,yine başlatamadım bu seferde hata kextd Stall AppleACPICPU hatasına döndü :(

Son düzenleme:

KaoS

JEDI
1 Eki 2017
222
64
251
34
Windows kurulu olan diskte oluşturduğum bölüme kurdum. tekrar deneceğim hocam teşekkürler.
Sıfırdan temiz kurulum yaptım,yine başlatamadım bu seferde hata kextd Stall AppleACPICPU hatasına döndü :(
Clover kurulumunu yaptıktan sonra clover configrator ile EFI bölümünü Mount edip EFI/EFI içerisindeki clover klasörünü tamamen sil ve kurulum USB içerisindeki Clover klasörünü kopyalayarak EFI/EFI içerisine yapıştır. Bir yanlışlık olmamış ise sistem USB olmadan sorunsuzca açılacaktır. config.plist ayarlarını bu aşamadan sonra adım adım yaparsın.

ulas_1

APPRENTICE
10 Tem 2019
12
0
1
Dediğiniz gibi yaptım açıldı hocam teşekkürler fakat Usbb ile başlattığım gibi açıldı (OSXinfo olarak) Clover boot menü ile açılmadı sorun olur mu ?

KaoS

JEDI
1 Eki 2017
222
64
251
34
Dediğiniz gibi yaptım açıldı hocam teşekkürler fakat Usbb ile başlattığım gibi açıldı (OSXinfo olarak) Clover boot menü ile açılmadı sorun olur mu ?
Hayır herhangi bir sorun olmaz. Eğer görmek istemiyorsan config.plist dosyanı Clover Configrator ile açarak GUI sekmesinde bulunan Theme içinde yazanı silmen yeterli.

• Like
Tepkiler: ulas_1