Casper G770 Clover'dan OpenCore'a Geçiş

mertanlll

APPRENTICE
30 Ara 2020
73
22
71
Şu anda kullandığım Catalina Clover hackintoshumu opencore'a çevirmek istiyorum ayrıca çevirdikten sonra mümkünse güncelleyerek Big Sur yapmayı düşünüyorum xcode ve garage band gibi pek çok uygulama artık Catalinadan elini ayağını çekmiş gibi

G770 efi - Google Drive (Clover) anlık efi paketim, ve aşağıdaki de @yusfklncc hocamın yaptığı opencore ofisi fakat bu efi panik hatası verdi

Casper G770 9300H (Opencore)

Laptop Modeli
Casper Excalibuur G770
İşlemci Modeli
I5 9300H
Grafik Kartı
UHD630&GTX1050
  • Like
Tepkiler: yusufklncc

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,474
4,401
Her hangi bir hatayla karşılaşmamak için Big Sur imajlı USB hazırlamanız çok daha iyi olacaktır. Çünkü Catalinada OpenCore ile açılacak mı açılmayacak mı emin değilim. Aslında açılıyor diye biliyorum. Bunun için sendeki yamaları eklemeden sade bir EFI hazırladım. Büyük ihtimal hata alacağız ama kernel panic olacağını sanmıyorum.

BootLoader
OpenCore 0.8.5
  • Like
Tepkiler: mertanlll

mertanlll

APPRENTICE
30 Ara 2020
73
22
71
Her hangi bir hatayla karşılaşmamak için Big Sur imajlı USB hazırlamanız çok daha iyi olacaktır. Çünkü Catalinada OpenCore ile açılacak mı açılmayacak mı emin değilim. Aslında açılıyor diye biliyorum. Bunun için sendeki yamaları eklemeden sade bir EFI hazırladım. Büyük ihtimal hata alacağız ama kernel panic olacağını sanmıyorum.
Hocam bu efi imajı bulamadı nasıl olduysa

Laptop Modeli
Casper Excalibuur G770
İşlemci Modeli
I5 9300H
Grafik Kartı
UHD630&GTX1050

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,474
4,401
İmajı bulamadı derken? Big Sur ile USB hazırladınız BalenaEtcher aracılığı ile sonra EFI'yi benimki ile değiştirdiniz ve boot ettikten sonra Install Big Sur gözükmedi mi?

BootLoader
OpenCore 0.8.5

mertanlll

APPRENTICE
30 Ara 2020
73
22
71
İmajı bulamadı derken? Big Sur ile USB hazırladınız BalenaEtcher aracılığı ile sonra EFI'yi benimki ile değiştirdiniz ve boot ettikten sonra Install Big Sur gözükmedi mi?
Hayır gördü fakat basar basmaz imajla alakalı bir hata verdi sadece iki satırdı yazılar büyüktü fakat çekmeyi unuttum

Laptop Modeli
Casper Excalibuur G770
İşlemci Modeli
I5 9300H
Grafik Kartı
UHD630&GTX1050

yusufklncc

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
5,941
2,474
4,401
Normalde böyle bir şey yaşanmaması gerekiyor imajın doğru yazdırıldığına eminsin değil mi? MD5 doğrulaması yaptın mı? Hatanın görselini veya ne olduğunu bulursan güzel olur.

BootLoader
OpenCore 0.8.5

mertanlll

APPRENTICE
30 Ara 2020
73
22
71
Normalde böyle bir şey yaşanmaması gerekiyor imajın doğru yazdırıldığına eminsin değil mi? MD5 doğrulaması yaptın mı? Hatanın görselini veya ne olduğunu bulursan güzel olur.
Tabii hocam suanda çinlilerin benim model için yaptıkları olması gereken efileri deniyorum fakat onlar da olmazsa en son sizin evinizin ekran görüntüsünü atacağım, ayrıca aslındabenim tam olarak isteğim bir şekilde Big Sur kurabilmek bootlaoder o kadar da önemli değil gibi. ssd var ve gayet hızlı açılıyor

Laptop Modeli
Casper Excalibuur G770
İşlemci Modeli
I5 9300H
Grafik Kartı
UHD630&GTX1050
  • Like
Tepkiler: yusufklncc