ÇÖZÜLDÜ Casper Nirvana C500 macOS Catalina Kurulum Sorunu

erenkarakoc

APPRENTICE
3 Şub 2018
18
3
71
18
Merhabalar,
Mojave'yi sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum, sistemim Catalina'yı çalıştırır mı sizce?

Üretici & Model: Casper Nirvana C500
Detaylı CPU modeli: Intel Core i5 5287U
Grafik Aygıtları: Intel Iris Graphics 6100
Ağ Aygıtları: Realtek RTL8723AE
Ethernet: Realtek PCIe GBE Family Controller
Disk ve Ram: 500GB HDD & 4GB DDR3 2894.1 MHz
Ses Kartı: Realtek High Definition Audio

Ayrıca güncellemeyi yapmaya çalışırken macOS yüklü diskimi seçtiğimde bu diskin, Disk İzlenceleri'nde "MAC OS Genişletilmiş (Günlüklü)" olarak gözükmesine rağmen, "Bu disk bölümü APFS olarak biçimlenmemiş." uyarısını alıyorum. yardımcı olur musunuz?

Ekran Resmi 2019-10-10 22.04.41.png

esbejk

APPRENTICE
4 Tem 2017
68
18
21
23
mevcut sistemini direkt olarak catalinaya yükseltemezsin. Catalina kurulacak bölümün APFS formatında formatlanmış olması gerekmekte. Hfs catalina ile birlikte ve sonrasında artık desteklenmeyecek. Ve tavsiye olarak şuanda kullandığın kextleri önce güncelle.

erenkarakoc

APPRENTICE
3 Şub 2018
18
3
71
18
Öyleyse APFS formatlı yeni bir bölüntü oluşturup sıfırdan kurulum yapmam mı gerekiyor? Yoksa Mojave diskindeki verilerimi kaybetmeden o diski APFS’ye çevirip güncelleme yapam mümkün mü?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Öyleyse APFS formatlı yeni bir bölüntü oluşturup sıfırdan kurulum yapmam mı gerekiyor? Yoksa Mojave diskindeki verilerimi kaybetmeden o diski APFS’ye çevirip güncelleme yapam mümkün mü?

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler