Clover boot etmiyor,

kemalsans

APPRENTICE
19 May 2019
38
7
21
107
Arkadaşlar merhaba clover ile uefi olmadan hiçbir şekilde boot olayını gerçekleştiremiyorum,

vt-x kapattım, safe boot kapattım daha neler neler yaptım hiçbir şekilde boot etmiyor.

"-" harfi yanıp yanıp söndükten sonra "8:480 0:00 Not found" şeklinde baştaki sayılar değişiyor bir hata veriyor.Ha birde bazen "-" olan yerde 6 rakamı yazıp geçiyor.

Cihazımda 2 işletim sistemi mevcut linux ve windows, bilgisayarımı grub'tan açıyorum.

Denediklerim,

Uefi'den boot edip high sierra'yı yükledim tabi yeniden başlatmamı istedi yeniden başlattım, sanırım harddiskim MBR formatında olduğundan uefi modunda High Sierra yüklü harddiski göstermedi ve öyle boş ekrana bakakaldım.

forumdaki bir konuda nasıl usb clover boot usb'si yapılır anlatıyordu ona baktım kendim bir boot usbsi oluşturdum fayda etmedi,

UEFI'ye geçmem gerekecek sanırım ama biraz çekingenim çünkü linux ve windows'ta çalışmalarım var tavsiylerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar lag yüzünden birkaç konu açmışım forum ahalisinden özür diliyorum ve hepsini silmeyi deniyorum.