Clover Boot Menüde Disk Görünmüyor

OguzhanDonmez

APPRENTICE
19 Kas 2017
91
4
21
23
Tamam teşekkürler.

Dediğin Boot ayarlarını yapıp, Cloverı Legacy olarak kurup EFI'yi mount edip gerekli dosyaları aktardım olmadı. Şimdi dediğin kexti, EFI klasörünün içene atıp tekrar aynı işlemi mi yapacağım? Ne yapacağım yardım edebilir misiniz ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
Kext'i kopyaladıktan sonra yeniden başlatman yeterli. Birde şunu yapmanı istiyorum. BIOS'sun Security bölümünde Administrator Password a şifre girip, bazı ayarlar açılıyor mu diye bak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OguzhanDonmez

APPRENTICE
19 Kas 2017
91
4
21
23
BIOS'a şifre koydum ancak şifreyi doğru girdiğimde sayılar olan bir şeyi, Boot ediyor.Şifreyi yanlış mı giriyorum diye şüphelendim ve bilerek yanlış giriyorum. Invalid Password diyor.Doğru girdiğimde Boot menüyü bile açmıyor kendisi Boot ediyor.

USB'den dolayı yapıyormuş sorunu çözdüm ama, BIOS'da ekstra bir ayar gelmedi. Verdiği hata ise
IMG-20190317-232043 — imgbb.com

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
Bildiğim kadarıyla BIOS şifre koyduğunda; BIOS girmek istediğinizde şifre isteyecek. şifreyi girdiğin zaman BIOS menüsü gelmesi lazım.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,364
441
1,851
33
Diyarbakır/Amed
Multibeast uygulaması ile Clover i yükleyip deneyin. Buda olmaz ise Chameoleon bootloader kurmayı deneyin. Bu Olmaz ise sistemi yeniden kurup öyle deneyin.

OguzhanDonmez

APPRENTICE
19 Kas 2017
91
4
21
23
Hangi diski MBR bölüm düzeninde biçimlendireceğim ?

Tekrar kurulum yapıyorum ozaman . Boot menude usb den başlatırken uefi mi seçeyim yoksa normali mi ?

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler