ÇÖZÜLDÜ Clover Bootloader Paket Uyumsuzluğu

jamiroquai

APPRENTICE
9 Ara 2017
67
6
21
Siteden indirdiğim Catalina imajı ile kurulum yaptım ve masaüstüne eriştim. USB bellek içindeki Bootloader'i kullanmak isterken uyumsuz uyarısı aldım. Şimdilik kurulumu iptal ettim. "Yine de yükle" dersem sorun yaşar mıyım acaba?

Ekran Resmi 2019-11-13 19.27.37.png

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
2,964
661
2,351
Sorun yaşamazsın ama yine de güncel Clover kullanmanı tavsiye ederim.

• Like
Tepkiler: jamiroquai

jamiroquai

APPRENTICE
9 Ara 2017
67
6
21
Bu linkten de R5098 indirdim. Onda da aynı hatayı verdi ama neyse kuruyorum o zaman madem sorun yok:) Teşekkürler.

• Like
Tepkiler: KaoS

jamiroquai

APPRENTICE
9 Ara 2017
67
6
21
Kurulumu yaptım. Finder'da EFI bölüntüsünü buldum. USB bellekteki EFI/CLOVER içinde drivers64UEFI klasörü varken kurulumdan sonra Finder'da gözüken EFI içinde sadece drivers yazan bir klasör var. Kendi içinde yine 2'ye ayrılıyor UEFI ve BIOS şeklinde.

Geçen senelerde bellekteki dosyayı buraya (EFI) sürüklüyorduk sanki ama burda aynı adda gözükmüyorlar. Neyi yanlış yapmış olabilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
2,964
661
2,351
Hiçbirşeyi yanlış yapmadın doğru. Eskiden Driver ve Drivers64UEFI vardır artık Driver içerisinde ikiye ayrılıyor.

• Like
Tepkiler: jamiroquai

jamiroquai

APPRENTICE
9 Ara 2017
67
6
21
Hiçbirşeyi yanlış yapmadın doğru. Eskiden Driver ve Drivers64UEFI vardır artık Driver içerisinde ikiye ayrılıyor.
USB’deki Drivers64UEFI dosyasını normalde buraya atıyorduk şimdi klasör adları aynı değil neyi nereye atacağım bu durumda?

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
2,964
661
2,351
Config dosyanı ve kextleri atıp deneme yap.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
USB’deki Drivers64UEFI dosyasını normalde buraya atıyorduk şimdi klasör adları aynı değil neyi nereye atacağım bu durumda?
Buradaki durum şu:
Drivers64UEFI -> UEFI oldu.
Drivers64-> BIOS oldu.
Yani eskiden attığın EFI dosyalarının karşılığı artık bu şekilde.