1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Araçlar Clover Configurator (Config Dosyası Düzenleme Aracı)

'Programlar' forumunda montezuma tarafından 25 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 5sljVhW99nenJfQItun4DNxswML1vI7n.png

Hackintosh kurulumu sonrası sistemimizin sorunsuzca kullanmak için Config.plist düzenlememizi sağlayan olmazsa olmaz uygulaması. Biliyorum ilk başta karmaşık geliyor, ancak alıştıktan sonra Config düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu farkediyorsunuz. Uygulama ile sistem kimliğinden Clover temasına, Boot Argümanlarından Grafik ayarlarına kadar OS X için gereken bütün ayarları yapabiliyorsunuz.
    Kullanım:
    Açık konuşayım; Bu programı hemen hemen bütün rehberlerimde nasıl kullanılacağını anlatıyorum. O yüzden burada uzun bir rehbere gerek yok. Zaten sorunlarınız olduğunda emin olun yanıtlarını alacaksınız.

Geliştirici: mackie100projects
    Sürüm: 4.33.0
    İndirme Linki:
    Clover Configurator.zip

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 25 Ekim 2016
    Son düzenleme: 3 Mart 2018
    zamirpolen bunu beğendi.
  2. @montezuma

Üstadım, şimdi bu programı açınca kafam karışıyor.
    3 tane ayrı config buluyor. Tam olarak bizim düzenlememiz gereken dosyanın lokasyonu nedir ?

Benim ayrı diskimde birde el capitan kurulu 6 tane buluyor =)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. En kolay yol, düzenlemek istediğin Config.plist dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç dediğinde CC seçmek. Ayrıca program penceresinin en altında Config dosyalarının dosya yolunu görebilirsin.:)

a.asma bunu beğendi.
  4. @montezuma

Dosyaları buluyorum ancak, başlangıçta hangisi kullanılıyor o karışıklık yaratıyor =)

5. İlk başta biraz karışık biliyorum. Dediğim gibi yaparsan bir süre sonra alışırsın. :)

6. @montezuma

Ben değişiklikleri yaparken hangisine yapmam lazım? Dün 14.1 yaptım ama değişmedi mesela.

#6 zamirpolen, 17 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ocak 2017
  7. Eğer hala USB ile boot ediyorsan: USB--> EFI--> CLOVER--> Config.plist
    Eğer sistemi USB olmadan açıyorsan: HDD--> EFI--> CLOVER--> Config.plit

8. Şimdi anlaşıldı, teşekkürler. :)

Yükleniyor...
Yükleniyor...