1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Clover ile MacOs Sierra Direk Güncelleme

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. clover.png

Eğer El Capitan kullanıcısı iseniz, Sierra kurulumunu sıfırdan yapmanıza gerek yok. Sisteminizi Clover ile sıfırdan kurulum yapmadan El Capitan'dan direk olarak Sierra'ya güncelleyebilirsiniz.

Önemli: Rehberde anlatılanları uygulamadan önce sisteminizin boot edilebilir bir yedeğini ya da önemli dosyalarınızı yedeklemenizi şiddtle öneririm. Bu sayede güncelleme esnasında bir problem yaşarsanız yedekten tekrar eski sisteminizi yükleyebilirsiniz. Boot edilebilir yedek almak için Super Duper! uygulamasını kullanabilirsiniz.
    SuperDuper! Sistem Yedekleme Programı

Bu hatırlatmadan sonra rehbere devam edelim:
    1. İlk olarak Clover Bootloader'ın güncel sürümünü indirin ve sisteminizde ki mevcut Clover Bootloader'ın güncellemesini yapın.
      Clover EFI bootloader download | SourceForge.net
    2. Bu işlemden sonra sistemi yeniden başlatın.
    3. Sistem yeniden başlatıldıktan sonra ESP Mounter Pro kullanarak sistem EFI bölüntüsünü mount edin.
    4. EFI mount edildikten sonra,, FakeSMC.kext NullCpuPowerManagement.kext gibi, sisteminiz için gerekli kextleri EFI-->CLOVER-->Kexts-->Others içine kopyalayın.
    5. Bu işlemden sonra Apple Store üzerinden MacOS Sierra indirin.
    6. İndirme işlemi bittikten sonra MacOS Sierra kurulum aracı otomatik olarak açılacaktır.
      Screen Shot 2016-09-10 at 7.48.54 AM.jpg
    7. "Continue" seçtikten sonra gelen ekranda El Capitan kurulu diskinizi seçin.
    8. Kurulum başladıktan bir süre sonra sistem yeniden başlayacaktır.
    9. Sistem yeniden başladığında, Clover Boot Menü ekranında "Boot macOS Install" üzerine gelin.
      Örnek: Boot OS X Install from Montezuma HD
      screenshot0.png
    10. Burada <Enter> tuşuna basıp kuruluma geçmeden önce <space> tuşuna basın.
    11. Açılan ekranda "Boot Options" içinde "Without Caches" ve /veya "Inject Kexts" seçin.
    12. Bu işlemden sonra "Boot Mac OS X" seçin ve kuruluma başlayın.
    13. Kurulum işlemi bittikten sonra sistem tekrar yeniden başlayacak.
    14. Sistem yeniden başadığında Clover Boot Menü ekranında "Boot Mac OS X" seçeneğini seçin.
      Örnek: Örnek:Boot Mac OS X from MontezumaHD

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 16 Kasım 2016
    Son düzenleme: 23 Aralık 2016
    zamirpolen bunu beğendi.
  2. Kardeşim sayende sorunsuz güncelliyoruz. Forumda hayırlı olsun, güzel olmuş.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 kalora, 26 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Aralık 2016
  3. @kalora yorumun için çok teşekkürler. Sizlerin de desteği ile daha da güzel olacaktır. İyi Hackintosh'lu günler.

maliturkcan, zamirpolen ve claus bunu beğendi.
  4. @montezuma Rehber için teşekkür ederim.
    Sadece 4. adımda ki FakeSMC ve NullCpu kextlerini anlamadım. Şuan zaten el capitan sistemin içinde onlar mevcut. Başka nerden edinip değiştirmemiz gerekiyor.

5. Sistem güncellendiğinde senin yüklediğin kextleri silinir, sıfırlanır. Dolayısıyla bunları USB içine koymalısın ki güncellemeyi sıkıntısız yapabilesin.

6. YA Ben Bunu Başaramadım Yardım Edebilecek Biri Varmı @montezuma

7. Sistem bilgilerini, sorununun tam olarak ne olduğunu yazdığın yeni bir konu açmalısın.

8. hocam yosemite üzerinden aynı adımları uygulayarak güncelleme yapabilirmiyim ? ekran kartım için düzenlediğim config dosyasındaki bilgiler resetlenir mi ?

#8 mehmetyilmaz, 25 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Temmuz 2017
  9. Olabilir, denemen lazım. Config dosyandaki bilgiler resetlenmez.

mehmetyilmaz bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...