Clover update yapinca neden boot bozulur ?

ozmen_celik

APPRENTICE
27 Şub 2019
82
9
21
35
Bugun mojave son güncelleme yani 10.14.4 müydü neydi alayım dedim. Ama malesef her açılışta restart attı pc. Ondan sonra clover update yapayim dedim. O zamanda boot ekranında seçince ekran karıncalanıyor ve donuyor. Hani güncellemeyi belki appstore yerine betikle yaparım. Ama bu clover guncelleme neden hata verir sizce? Daha öncede denedim. Ne kadar denediysem hep hata verdi. Hepte yedekten geri dönmek zorunda kaldım.
Sistemim dell latitude 3440 laptop

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
439
1,851
29
Diyarbakır/Amed
Bak sana şöyle söyleyeyim. Sistemini boot edebildiğin, Efi'sinde driver klasörleri var. Ve burada driverler var. Clover kurulumu yaparken burada hangi driver var ise buna göre işaretleyip yüklersen sıkıntı olmaz.

ozmen_celik

APPRENTICE
27 Şub 2019
82
9
21
35
Simdi meselq ben efi icinde boot clover klasorlerini siliyorum sonra yenisini update ile indirip kuruyorum o zaten otomatif ediye atiyor. Sonra eski config dosya yedegimi icine atiyorum. Ama iste malesef karincalanma ve donma oluyor.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
439
1,851
29
Diyarbakır/Amed
Clover kurulumu yada güncellemesinde, Efideki clover klasörünü silmene gerek yoktur. Clover kurulumu yaparken efideki driver klasörlerine göre yapmalısın. Ek olarak da kext dosyalarınıda güncellemesin. Eğer ekran kartını düzgün olarak tanıtmışsan ; Her sistem güncellemesinde bazen ilk açlışta ekran bozulmaları olabilir. Sistemi 1, 2 kez yeniden başlattığımda bunlar düzelir.

ozmen_celik

APPRENTICE
27 Şub 2019
82
9
21
35
Konu actim son movaje guncellemesinde surekli restart atiyor verbose acik halde ekran goruntusu ekledim konuya rica etsem bir bakabilirmisin o konuya

volkanellezz

APPRENTICE
17 Mar 2018
11
2
0
35
Konu actim son movaje guncellemesinde surekli restart atiyor verbose acik halde ekran goruntusu ekledim konuya rica etsem bir bakabilirmisin o konuya
Sorununa ben yardımcı olayım aynı sorunu yaşamış biri olarak ... İlk önce clover'ı güncellemeden önce kext ve driver64uefi klasörünü yedekle ve sonra güncellemeyi indir (sistem güncelleme yoluyla) ...2. aşama yedeklediğin klasörleri tekrar efi/clover içine at ve değiştir sonra update ile sistemini güncelleme yap. sorunun çözülecek