Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

CodecCommander.kext

'Ses' forumunda montezuma tarafından 6 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. [​IMG]

Bu kext, sistem uykudan uyandıktan sonra sesin çalışmama sorununu çözer.

Kurulum:
    1. System / Library / Extensions içinden AppleHDA.kext yedeğini aldıktan sonra silin.
    2. Çöp kutusunu boşaltın.
    3. İndirdiğiniz klasörden çıkan kext'i, kext kurulum aracı ile Library / Extensions içine kurun.
    4. Ardından Rebuild Cache yapın ve sistemi yeniden başlatın.
    İndirme Bağlantısı:
    RehabMan-CodecCommander-2016-0721.zip

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    qslash bunu beğendi.
  2. Merhaba,

Sierra'nın 10.12.6 sürümünü laptopuma yükledim. AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu --> buradaki bağlantıdan ses tanıtma işlemlerini yaptım. Fakat uykudan uyanınca sesin çalışmadığını farkettim. Yukarıda anlattıklarınızı da yaptım fakat AppleHDA.kext'i sildiğimden dolayı sanırım ses tamamen gitti. AppleHDA.kext'i System/Library/Extensions bölümüne tekrar yükleyince ses geri geldi fakat uykudan uyanınca sesin gelmemesi sorunu hala devam ediyor. Başka bir yolu var mı acaba bunun?

Sistemim:
    HP 250 G5
    İ5 7200u 2.7 Ghz
    İntel HD Graphics 620
    4GB 2400 MHz DDR4 Ram
    Sandisk 240 GB SSD Plus

3. Ses yonga seti nedir cihazının? Bunu yazarsan iyi olur.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Codec-InfoCommand ile sorguladığımda Realtek ALC282 değerlerine ulaşmıştım. AppleALC.kext'i de bu değerlere göre yükledim.

5. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  6. Bu AppleHDA.kext'in yedeğini alma işi klasöre gidip kopyala yapıştır yapmak mı yoksa başka türlü mü yapılıyor?. Bir de ben zaten yeni kurulum yaptım. USB'deki kurulum dosyalarının içinden System/Library/Extensions içindeki AppleHDA dosyasını orijinal AppleHDA olarak kullanabilir miyim?

7. Kopyala yapıştır olmaz.. Kext kurulumu için USB içinde paylaşılan KCPM aracını kullanmalısın.
    Kullanabilirsin. Ancak dediğim gibi, kurulumu KCPM ile yapmalısın.

8. İlk olarak AppleALC ile ses alırken layout 3, 4, 13, 27, 28, 29, 86 ile denemeler yaptın mı? Eğer yapmadıysan bir daha AppleALC ile dene. ü
    Yukarıdaki kext ile denerken de, AppleALC.kext kaldırdın mı? Ek olarak kext kurulumu sonrası Rebuild Cache yaptın mı?
    Ve son olarak bununla olmaz ise VoodooHDA paketini dene.
    VoodooHDA 2.8.9 Ses Kurulum Paketi

9. Diğer değerlerde denemeler yapmadım açıkçası. Şimdi yazdıklarınızı sırayla uygulayacağım.
    Her kext yüklemesinden sonra alışkanlık oldu Rebuild Cache yapıyorum fakat AppleALC.kext'i kaldırmadım. 1. adımda yazılan AppleHDA.kext'i kaldırdım sadece. Onu da kaldırmalı mıyım?

Yükleniyor...
Yükleniyor...