ÇÖZÜLDÜ MacOS Sierra GTX970 Problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutbaser

APPRENTICE
30 Ocak 2017
33
4
0
28
Sizin aynı forum da başka bir arkadaşa dediklerinizi aynen yaptım. Web driver indirip kurdum, ve sizin ekleyin dediğiniz ayarları Clover dan ekledim. Ardından verdiğiniz dosyayı istediğiniz yere attım şimdi, Mac simgesi geldikten sonra yükleme bitiyor ve ardından siyah ekran geliyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

umutbaser

APPRENTICE
30 Ocak 2017
33
4
0
28
Hayır, o listedekileri yapana kadar arkadaştaki gibi seçilmeme problemi vardı, sonra sizin dediklerinizi yaptım ve şimdi siyah ekran alıyorum.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Kullandığın Sistem Kimliği nedir?
Config.plist dosyanda "NvidiaWeb" işaretli mi? NVIDIA Web Driver için Yeni Config Komutu. | osxinfo
Clover Bootloader ile ""Install RC scripts on target volume" kurulumu yaptın mı? Bunu yaptıysan, diğer CLover bootloader ayarlarını da sistemine uygun bir şekilde yapılandırdın mı?

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

umutbaser

APPRENTICE
30 Ocak 2017
33
4
0
28
Yapılandırdım iMac 17,1 sistem kimliğini kullanıyorum, CloverBootloader'ı Multibeast den kurduğum için o ayar seçili mi bilmiyorum, Clover Bootloader'ı da Configurator içerisin den güncelleştirdim son sürüm yüklü şu anda yukarıda verdiğiniz linkteki şeyleri deneyeceğim şimdi.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Yapılandırdım iMac 17,1 sistem kimliğini kullanıyorum
Bunu kullanıyorsan bu rehberi uygulamalısın. MacOS Sierra, Siyah Ekran Hatası Çözümü | osxinfo
clover bootloader'ı da Configurator içerisinden güncelleştirdim son sürüm yüklü
"Install RC scripts on target volume" yüklenmemiştir. Clover Bootloader indirip sistemine uygun bir şekilde ayarlarını yap ve bu ayarlar ek olarak "Install RC scripts on target volume" seçeneğini ekle. Clover ayarları için rehberi takip edebilirsin.
macOS Sierra Güncel Kurulum İmajı

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

umutbaser

APPRENTICE
30 Ocak 2017
33
4
0
28
Sorunum @montezuma hocamız sayesinde çözüldü, tekrardan çok teşekkürler. Sorunun çözümü MacOS Sierra, Siyah Ekran Hatası Çözümü | osxinfo sayfasındaki gibi gerçekleşti.
  1. Siyah ekran aldığım için harici diskimdeki sistem ile macOS Sierra'yı boot ettim.
  2. Clover Configurator içerisinden nv_disable=1'i işaretledim ve ardından System Parameters içerisinden Nvidia Web'i kaldırdım.
  3. RT_Variables içerisinde Booter Config'i=0x028 CsrActiveConfig'i ise 0x67 olarak değiştirdim ve sistemi yeniden başlattım ve başlatırken direk diskteki Clover Bootloader üzerinden başlattım.
  4. Ardından konuda bulunan betiği çalıştırdım.
  5. Çıkan yeniden başlatma isteğinde şimdi değili işaretleyip Clover Configurator'ü açtım.
  6. Buradan nv_disable'ı kaldırıp, System Parameters içinden Nvidia Web'e tik koydum.
  7. RT_Variables'ı ise Booter Config= 0x028 CsrActiveConfig=0x3 olarak değiştirdim ve yeniden başlattım.
  8. Sistem yeniden başlarken ilk başta yine siyah ekran verdi ancak bir süre bekledikten sonra sistem Nvidia Web Driver aktif bir şekilde çalışmaya başladı.
  9. Eğer driver kurulumundan sonra siyah ekran gelmiyor, nvidia web driver'ı başlatmıyor ise Sierra NVIDIA Web Driver Otomatik Başlatılamıyor | osxinfo linkindeki işlemleri yapabilirsiniz bu işlemlerden sonra siyah ekran alırsanız üstte yazdığım işlemleri yaptıktan sonra sistem düzgün bir biçimde açılacaktır. Yardımlarından dolayı @montezuma tekrardan çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...