Araçlar Dark Reader | Karanlıkta Gözleriniz Rahatlasın

Seyfullah N

JEDI
BÖLÜM MODERATÖRÜ
8 Ocak 2018
212
199
301
darkreader.png


Tarayıcınızı gece kullanılabilir hale getirmenin yolu ! Bu günün konuğu Dark Reader !

darkreader.org tarafından geliştirilen ve güncellenen Dark Reader gece kullanımlarında göz sağlığınızı büyük ölçüde koruyor . Bir çok platformda çalışması ise onu ayırt edici hale getiriyor . Ayrıca renk dengesini ayarlayarak gözünüze en uygun renk tonunu yakalayabilirsiniz . Üç ayrı tarayıcıda çalışan (Google Chrome , Firefox , Safari) kurulumu ile de gayet basit . Bu üç tarayıcıyı kurabildiğiniz heryerde çalışabiliyor .

Detaylıca değinecek olursak ;

Dark Reader sayesinde gözlerinizi rahatlatabileceğinizden bahsetmiştik . Peki bu uygulamayı nereden ediniyoruz ve edindikten sonra ne yapıyoruz ? İlk önce aşağıda paylaştığım linklerden size uygun tarayıcıyı seçin . Chrome ve Firefox'da sadece yükle diyerek eklentiyi kurabilirsiniz ancak Safari'de işler biraz daha karmaşıklaşıyor . Bıraktığım linkte bu eklentinin yapımcısı size nasıl yapılacağını tarif ediyor . Bir kaç dakika içinde sizde bu harika eklentiyi uygulayabilirsiniz .

Google Chrome
Firefox
Safari

Chrome'de ve Firefox'da kur diyerek eklentinin kurulmasın bekliyoruz . Safari'de bahsettiğim gibi kurulum için küçük bir kaç adım gerekiyor .

Dark Reader'ın Arayüzü

Arayüzden bahsedeceksek gayet basit ve temiz bir arayüzü var . Anlaması da bir o kadar basit . Ancak hatırlatmam gerekir Türkçe bir dil desteği yok . Çok fazla yazı yada seçenek olmadığı için çeviriye ihtiyaç duyulmamış .

Başlıksız-2.png


Dark Reader'da üst kısımda sitede aktif olması kalıcı bir ayardır . Siteden siteye değişir . Hangi sitenin özelleştirildiğini görmek istiyorsanız üst kısımdaki Site List kısımına bakabilirsiniz . Bu kullandığım renk ayarları kendime göre en ideal renk ayarları eğer isterseniz sizde bu renk ayarlarını deneyebilirsiniz .

Dark Reader Öncesi/Sonrası

Sizlere de bu eklentiyi kurmadan önce farkı göstermek isterim . Ayrıca Mojave sürümü ile gelen karanlık modunu açarsanız Chrome ve Safari otomatik olarak başlık kısımlarını koyu moda geçiriyor . Ekstra bir tema ile uğraşmanıza gerek kalmıyor . Eğer aradaki farkı merak ediyorsanız da aşağıda resimlerini bıraktım .

Ekran Resmi 2019-09-05 02.15.27.png


Ekran Resmi 2019-09-05 03.30.54.png


Dark Reader gayet başarılı bir eklenti . Sizde tarayıcınıza hızlıca ekleyerek bu deneyimi yaşayabilirsiniz . Başta da bahsettiğimiz gibi her platformda çalışabilen eklenti Google Chrome , Firefox ve Safari tarayıcılarıyla çalışıyor . Siyah renk tonlamasının nasıl olacağını ise alt kısımından seçebiliyorsunuz . Hatta sitelerin kendi kullandıkları koyu temalardan daha iyi bir şekilde koyulaştırıyor . Ve tüm bunları yaparken performans kaybı yaşatmıyor . Sadece sitelerin başlıklarını yazılarını değil harita uygulamaları tarzı web sitelerinde de koyulaştırma yapıyor .

Özetle Dark Reader gece gözlerinizi yormak istemiyorsanız ve koyu modun iyice tadını çıkarmak istiyorsanız ilk durağınız olacaktır . Tabikide osxinfo.net e teşekkür etmeliyiz çünkü kendileri harika bir koyu tema kullanıyorlar . Bu yüzden bu sitede eklentiyi çalışmaması için ayarladım .

Bu yazı osxinfo.net için yazılmıştır ve buraya özeldir . İyi günlerde iyi Hackintosh'lu günlerde kalın .

Seyfullah Nazikkol 2019
osxinfo.net
 
Anakart Modeli
Gigabyte h110m-s2v
İşlemci Modeli
Intel Core i5 6500
Grafik Kartı
Amd Radeon RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek® ALC887
Ağ Aygıtları
Fenvi FV-T919 (BCM94360)
Disk ve RAM
Samsung EVO 860 250GB + 1TB 7400RPM & 8gb DDR4 2133mhz

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
27,278
6,740
4,401
ELine sağlık.
 
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: Seyfullah N

mehmetalidemir

APPRENTICE
5 Tem 2019
47
11
71
Harika oldu, teşekkürler
 
Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad L340 81LK003FTX
İşlemci Modeli
Intel Core i5-9300H
Grafik Kartı
Nvidia GeForce GTX 1650 & Intel UHD Graphics 630
  • Like
Tepkiler: Seyfullah N

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler