ÇÖZÜLDÜ Dell 5521 CPU Güç Yönetimi Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sentin

APPRENTICE
25 Eki 2016
51
3
21
44
El Capitan da cpu değerlari bunlar
el capitan.jpg
Bu da Sierrada
sierra.jpg
Hız El Capitan'daki gibi değişken ve düşük değil sabit 1.58 mhz tabi buda fanın sıksık çalışması hatta bazen susmamasına neden oluyor.(EFI dosyaları aynı)

Moderatörün son düzenlenenleri:

sentin

APPRENTICE
25 Eki 2016
51
3
21
44
HW monitor doğru okumuyor olabilir. Şu programı kur:
Intel® Power Gadget 3.0.3 for Mac
Ardından frekans değerlerini bir süre izle. Frekans grafiğinde şu şekilde sonuçlar çıkıyorsa güç yönetimi devrede demektir;
Ekli dosyayı görüntüle 222

Sonuç yukarıdaki resimdeki gibi değilse şu rehberi uygulayabilirsin.
Hackintosh Cihazlarda Güç Yönetimi | osxinfo
Daha önce yüklemiştim evet frekans değerleri sabit (Resim ekleyemiyorum, neden?)İlgili linke bakıp sonucu yazacağım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,627
4,447
4,401
Resim ekleyemiyorum, neden?
Farkettim, sorun ile ilgileneceğim. Şimdi kontrol ettim resim ekleme çalışıyor. Resim dosyalarını hizliresim.com yada benzer bir resim yükleme sitesine girdikten sonra "resim direk adresi"nde çıkan linki girmen lazım. Resim linkini girmek için editörden resim ekleme ikonuna tıklamalısın.
Screen Shot 2016-11-18 at 22.54.53.png

Son düzenleme:

sentin

APPRENTICE
25 Eki 2016
51
3
21
44
Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,627
4,447
4,401
@sentin Yavaş açılıyor derken kastettiğin şey, sistem açıldıktan geç devreye girmesi ise bunun sebebi, sistemin açılışta sürücüyü devreye alması ile alakalı olabilir. Eğer açılışta otomatik çalışan uygulamalar varsa bunları devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...