Dell 7577 Clover Problemi

soulife

APPRENTICE
29 Eyl 2019
3
0
1
merhabalar arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim, benim sıkıntım ssd mi bölümlüyorum boot menüden usb mi seçip mac os kurulmuna başlıyorum sistem sorunsuz bir şekilde başlıyor fakat bütün ayarları yapmama rağmen usb siz bir şekilde mac os sistemimi başlatamıyorum boot menüsünde macos şeklinde görünüyor fakat bastığım zaman saçma bir şekilde memory control sekmesi açılıyor bu sistem için kurulumu gerçekleştirmiş bir arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Tam sistem bilgilerin nedir ?
Dualboot mu yoksa tek sistem mi kullanıyorsun?
Clover kurulumu sonrasında USB/EFI içerisinde bulunan "clover" klasörünü sistem diskinin EFI bölüntüsündeki "clover" klasörü ile değiştiriyor musun ?

soulife

APPRENTICE
29 Eyl 2019
3
0
1
  • İşlemci: intel core i7 7700HQ
  • Ekran Kartı : INTEL HD630 + NVIDIA GTX 1050ti (4 GB GDDR5)
  • Ekran: 15.6”, Full HD (1920 x 1080), IPS
  • Ram: 8 GB DDR4 2400Mhz
  • Ses: Realtek ALC256
  • M.2 Ssd: 128 Gb
  • Hdd: 1 Tb FireCuda Data Disc
  • Usb 3.0 Hdd: 128 Gb Seagate Ssd (Windows 10)
  • Ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter
  • Wifi: Intel Dual Band Wireless-AC 8265 WiFi Adapter
tam sistem bilgilerim bu şekilde, clover dosyalarımı sistem efi klosörümün içine attım attıktan son bios memory control paneli bile gelmemişti direk windowsum açılmıştı birde konu başlığım değişmiş sorumun clover olduğunu düşünmüyorum sadece ssd me yazdıramıyorum mac os u

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Bios üzerinden macOS yüklü diskinizi birincil sıraya alıp USB içerisindeki Clover klasörünü tekrar sistem diski içerisindeki ile değiştirin. Eğer yine olmaz ise sistemi USB ile boot edip terminalde "diskutil list" çıktısını benimle paylaşın.

Dipnot : Konu başlıklarında yardım, imdat gibi kelimeler kullanılamaz. Yukarıda anlattıklarınıza bakılırsa sizin sorununuz clover ile alakalı

soulife

APPRENTICE
29 Eyl 2019
3
0
1
İlginiz için teşekkür ederim bu arada belirtmeyi unutmuşum multiboot kurulum yapacağım işlemde herhangi bir değişiklik yok değil mi?

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Sisteminiz UEFI ise önce macOS sonra Windows sonra diğer işletim sistemi, sisteminiz Legacy ise Catalina hariç bir işletim sistemi kuracaksanız önce windows sonra macOS kurulması sonra diğer işletim sistemi kurulması gerekmekte. Catalina ve sonrasında gelecek işletim sistemlerinde her durumda önce macOS sonra windows en son diğer işletim sistemi kurulması gerekmekte.