DELL Inspiron 7577 Hachintosh Kurulumda Yasak İşareti Çıkıyor

Drlnk

APPRENTICE
11 Eyl 2018
5
1
0
39
Ef1QtWbUYFqx3LylrDfXeEql46WKJ__Y.jpeg

bu şekilde bir hata alıyorum
işlemcim i7 7700hq
intel hd630

1. Başlamadan önce BIOS ayarlarınızı öntanımlı ayarlara çektim
  2. SATA: AHCI olarak ayarladım
  3. VT-D: Disable olarak ayarladım
  4. EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enable olarak ayarlayamadım bios da yerini bulamadım
  5. xHCI Mode: Smart Auto bunuda ayarlayamadım
  6. Secureboot: Disable (Other OS) olarak ayarladım
  7. CFG-Lock= Disable bununda yerini bulamadım
  8. Boot Option Priorities: UEFI USB olarak ayarladım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,081
4,325
4,351
BIOS LegacY olarak ayarla. Kurulumda USB 2.0 portunu kullandığından emin ol. Ek olarak USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar içinden HD 630 için hazırlanmış Config dosyasını kullan.

• Like
Tepkiler: Drlnk

Drlnk

APPRENTICE
11 Eyl 2018
5
1
0
39
Bios ayarlarımı LegacY olarak arayladım.USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçları içinden HD 630 dosyasınının yerini değiştirdim.Fakat bilgisayarımdaki bütün USB portlarının yanında SS yazıyor yani hepsi 3.0 daha sonrasından tekrar boot etmeye çalıştım ve şu noktada takıldı.
D-5ugkaRcttbvruIRI1XUmyFvyWxx8cT.jpeg

Alttaki hatayı almamım sebebi ise sanırsam LegacY ayarlamamdan dolayı çünkü bilgisayar windows'a direk bootlamadı kendim boot atmak zorunda kaldım.

D-5ugkaRcttbvruIRI1XUmyFvyWxx8cT.jpeg

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
92
5
21
23
İlk olarak Bios'ta ayarları fabrika haline döndürün. Sonrasında dediklerimi yapın; Legacy Option Rom Disable, Sata Operation bölümüne gel AHCI olduğundan emin ol, Secure Boot kapalı Disable, VT for Direct I/O kapalı. Sonrasında verdiğim config dosyasını usb Efi Clover içine at.
İndir config plist Ben bu şekilde yükleyebiliyorum ama sonrasında usb bağlantısında ve seste sorun yaşayacaksın onlar için kendin uğraşman gerek ben başarılı bir sonuca hala ulaşamadım. Umarım başarılı olursun.

Drlnk

APPRENTICE
11 Eyl 2018
5
1
0
39
İlk olarak Bios'ta ayarları fabrika haline döndürün. Sonrasında dediklerimi yapın; Legacy Option Rom Disable, Sata Operation bölümüne gel AHCI olduğundan emin ol, Secure Boot kapalı Disable, VT for Direct I/O kapalı. Sonrasında verdiğim config dosyasını usb Efi Clover içine at.
İndir config plist Ben bu şekilde yükleyebiliyorum ama sonrasında usb bağlantısında ve seste sorun yaşayacaksın onlar için kendin uğraşman gerek ben başarılı bir sonuca hala ulaşamadım. Umarım başarılı olursun.
Bios ayarlarını dediğiniz gibi yaptım;İntel Sanallaştırma açık bu arada verdiğiniz config dosyasında hata veriyor ekranda yazıların şekli değişiyor o yüzden Intel HD630 config dosyasını kullanıyorum. Tahminimce config dosyasında bir şeyler yapmam gerekiyor çünkü şöyle bir hata alıyorum:(Service exited with abnormal code 1) bilgisayarımda sadece usb 3.0 portu var birde kullandığım usb de 3.0 destekli bundan kaynaklanıyor olabilir mi ? Birde Cloud Clover Editor hakkında bilgim yok config dosyamı düzenleyemedim :'(
E0vS4jUiRs9SOvzFTkKDwkFomxIzOwra.jpeg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,081
4,325
4,351
BIOS'unda bir çok ayar seçeneği var farkındasın değil mi? Grafikten, USB seçeneklerine kadar. Bir zahmet bu ayarlarını kontrol et. Ayrıca Legacy yaptıktan sonra BIOS boot önceliklerinden REaltek kartın listeleniyorsa bunu kaldırmayı dene.

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
92
5
21
23
Biosu dediğim gibi fabrika ayarına aldın, ayarları yaptın, imajın olduğu usbyi taktın ve bu hata ile yine karşılaştın doğru mudur? Ben usb 2 belleğim olduğu için onu kullanıyorum usb 3 olsa onu kullanırdım bende hiçbir sıkıntı olmuyor. Elinde varsa usb 2 bir bellek yarım saat sürüyor imajın yazılması ama dene derim. Ayrıca Bios'un versiyonunu öğrenebilir misin? Ben güncelleme gereği duymadım dediğim gibi sorun yaşamadım çünkü. Bir de Osxinfo imajını kullanıyorsun dimi ?

Bir de kurulum ekranına gelirsen diskleri görmesi için önceden kext yüklemen gerek, ahci100 veya ahciportinjector. Usb içindeki Clover kexts bölümüne girip other içine atmalısın.Dropbox - AHCIPortInjector.kext (1).zip

Drlnk

APPRENTICE
11 Eyl 2018
5
1
0
39
BIOS'unda bir çok ayar seçeneği var farkındasın değil mi? Grafikten, USB seçeneklerine kadar. Bir zahmet bu ayarlarını kontrol et. Ayrıca Legacy yaptıktan sonra BIOS boot önceliklerinden REaltek kartın listeleniyorsa bunu kaldırmayı dene.
Sanırsam dediğiniz gibi Realtek kartını önce sıralıyor kaldırmayı deneyeceğim hemen

Biosu dediğim gibi fabrika ayarına aldın, ayarları yaptın, imajın olduğu usbyi taktın ve bu hata ile yine karşılaştın doğru mudur? Ben usb 2 belleğim olduğu için onu kullanıyorum usb 3 olsa onu kullanırdım bende hiçbir sıkıntı olmuyor. Elinde varsa usb 2 bir bellek yarım saat sürüyor imajın yazılması ama dene derim. Ayrıca Bios'un versiyonunu öğrenebilir misin? Ben güncelleme gereği duymadım dediğim gibi sorun yaşamadım çünkü. Bir de Osxinfo imajını kullanıyorsun dimi ?

Bir de kurulum ekranına gelirsen diskleri görmesi için önceden kext yüklemen gerek, ahci100 veya ahciportinjector. Usb içindeki Clover kexts bölümüne girip other içine atmalısın.Dropbox - AHCIPortInjector.kext (1).zip
Usb 2.0 işlemeye başladım dostum umarım halledebilirim ilgin için teşekkür ederim.

• Like
Tepkiler: melih_11

Lbe

APPRENTICE
19 Eki 2018
11
2
0
27
Ekli dosyayı görüntüle 7326
bu şekilde bir hata alıyorum
işlemcim i7 7700hq
intel hd630

1. Başlamadan önce BIOS ayarlarınızı öntanımlı ayarlara çektim
  2. SATA: AHCI olarak ayarladım
  3. VT-D: Disable olarak ayarladım
  4. EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enable olarak ayarlayamadım bios da yerini bulamadım
  5. xHCI Mode: Smart Auto bunuda ayarlayamadım
  6. Secureboot: Disable (Other OS) olarak ayarladım
  7. CFG-Lock= Disable bununda yerini bulamadım
  8. Boot Option Priorities: UEFI USB olarak ayarladım.
Merhabalar. Ben de 7577'de aynı sıkıntıyı yaşadım. Sorunun sebebi USB 2.0 portumuzun olmamasından kaynaklı sanırım. Çözümü ise USB belleği Thunderbolt yuvasına takarak çözdüm. Normal USB belleği o yuvaya takabilmeniz için dönüştürücüye ihtiyacınız var. Ne mutlu ki Samsung telefonumun kutusundan çıkan USB to Type-C adaptörü ile halledebildim. Şu an Safari'den yazıyorum. :) Umarım bu cevap sorununuzu halledebilir ki halledecektir muhtemelen.

Ekleme : Kullandığım USB bellek USB 3.0 destekliyor.

• Like
Tepkiler: Drlnk

udakar

APPRENTICE
15 Nis 2019
7
1
21
35
BIOS LegacY olarak ayarla. Kurulumda USB 2.0 portunu kullandığından emin ol. Ek olarak USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar içinden HD 630 için hazırlanmış Config dosyasını kullan.
[/Q Dell 7577 Anakartında USB 2.0 yok Tüm portlar 3.0+ ve ThunderBolt desteği mevcut usb ile kurulum imkansıza yakın sadece C Type ile yapılabilir diye düşünüyorum.
Dell 7577 Anakartında USB 2.0 yok Tüm portlar 3.0+ ve ThunderBolt desteği mevcut usb ile kurulum imkansıza yakın sadece C Type ile yapılabilir diye düşünüyorum

udakar

APPRENTICE
15 Nis 2019
7
1
21
35
Benim cevabım 2.0 polemiği ve insanlara bilgisayar cahili gibi yaklaşılması. Biostan ayardan bahsedilmiş.

• Like
Tepkiler: MalikMelih

MalikMelih

APPRENTICE
17 Mar 2018
53
10
21
21
Çorum
Bios ayarlarında neredeyse hiçbir değişikliğe gidilmesine gerek yok neredeyse fabrika ayarlarına alındığında kapatılması gereken tek seçenek VT-D ve Secure Boot ki çoğu sistemde fabrika verisi olarak kapalı geliyor diye biliyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim.
@
Şuan sistemimde Mac OS X Mojave kurulu fakat ince ayarlamalarını tamamlamadan kurulum ile ilgili rehber yapıp insanlara zorluk çıkmasın diye kalan kusurları gidermeye çalışıyorum, sizde savunduğunuz konuda haklısınız fakat moderatör ve adminler çoğu kişiye yardım etmek için uğraşıyorlar ve bunu yaparken kimi zaman araştırma gereği duymamış ve yanlış yaptığı belirtildiği halde inatla zorluk çıkartarak insanları boğan kişilerle karşılaşıyorlar. Yani hak verirsiniz ki bu arkadaşlarımız ellerinden geldiğince her yerde destek olmak için çabalıyorlar yani sinirler ara sıra gerilebiliyor haliyle, söylediğim gibi yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: udakar