ÇÖZÜLDÜ Disk Taşıma

mehmetalidemir

APPRENTICE
5 Tem 2019
8
1
21
Selamlar.
Toplama olan sistemime başarılı bir şekilde Hackintosh kurulumu yaptım. Güzel, hoş kullanıyorum. Ama macos'i ikinci hdd'ye kurdum. SSD'de hala windows var. Sistemin olduğu partition'ı SSD'ye taşımak istiyorum. Windows'a da elveda demek istiyorum. Mümkün müdür?

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
106
31
71
28
EaseUS Todo Backup ya da Carbon Copy cloner gibi uygulamalarla yapabilirsin. Fakat Mac'in açıldığı Efi bölüntüsü hangi diskte olduğuna dikkat et o da windowsun olduğu diskte olabilir onu silersen Clover bootloader'ı kaybedersin önceden usbye yedeğini alıp yaparsan sorun olmaz sonradan tekrardan kurarsın.

• Like
Tepkiler: mehmetalidemir

mehmetalidemir

APPRENTICE
5 Tem 2019
8
1
21
Teşekkürler. Efi bölüntüsünün nerede olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de NTFS write sorunum var. USB harddisk'e yedek almayı planlıyordum.

ozukoc

PADAVAN
18 Tem 2017
106
31
71
28
Sistem özelliklerini Uefi mi Legacy mi kurulum yaptığını söyleyip ve de terminali açıp "diskutil list" yazıp çıkan sonucu burada paylaşabilirsin. Ben yedek al derken Kurulumda kullandığın usb diskine şu an hali hazırda sorunsuz çalışan clover dosyanı yedekle demek istemiştim. Tabi ki diğer yedekleyeceğin şeyleri de yedeklemen iyi olur.

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
161
22
221
27
Mümkündür. Efi klasörünü yedekleyin. Windows un olduğu ssd ye disk kopyalama uygulamasıyla kopyalayın (ben aynı işlemi carbon copy cloner ile yaptım) işlem bitince ssdye clover kurulumu yapıp mevcut dosyalarınızı kopyalayın. Bilgisayarı yeniden başlatırken boot menüye girerek ssd üzerinden sistemi açın ve HDD yi silin. İşlem tamamdır. Böylelikle sistemi ssd ye taşıyıp HDD yi ikinci boş disk haline getirmiş oldunuz.

mehmetalidemir

APPRENTICE
5 Tem 2019
8
1
21
Sistem özelliklerini Uefi mi Legacy mi kurulum yaptığını söyleyip ve de terminali açıp "diskutil list" yazıp çıkan sonucu burada paylaşabilirsin. Ben yedek al derken Kurulumda kullandığın usb diskine şu an hali hazırda sorunsuz çalışan clover dosyanı yedekle demek istemiştim. Tabi ki diğer yedekleyeceğin şeyleri de yedeklemen iyi olur.

Şu şekilde. NTFS yazma iznini hallettim bu arada. Yedek alma kaldı sadece...
Kurulum UEFI
Şu şekilde klonlamayı başlattık bakalım, hayırlısı...
Şuan SSD'ye klonladım. Boot ekranında SSD ve eski disk görünüyor. SSD ile sorunsuz boot edip kullanabiliyorum. Diğerini nasıl iptal edebilirim?

Ekli dosyalar

Son düzenleme: