1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ DSDT/SSDT Unknown ASL Compiler exception hatası

'Mojave' forumunda diablo tarafından 11 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhaba DSDT dosyasını MaciASL ile açtığımda [Unknown ASL Compiler exception ID](MDBG [Method])
    hatası alıyorum nasıl çözerim.
    Uyku modu,parlaklık için hangi yamaları yapmam lazım.

Sistem bilgileri
    i5 6200u
    8gb ddr4 ram
    hd 520

2. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. [Unknown ASL Compiler exception ID](MDBG [Method]) hatasi icin ne yapmam lazım

4. Acpi sökme işlemini refs.txt yöntemi ile yap. Olmaz ise dsdt/ssdt dosyalarını yeniden çıkarıp yap. Eğer hala hata alırsan dosyalarını paylaş.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Denedim olmadı yardımcı olursanız sevinirim.
    origin.rar — Яндекс.Диск

6. refs.txt yöntemi ile hatasız çıkıyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. refs.txt sökme işleminde hata almiyorum MaciASL ile açtığımda hata veriyor.

8. Biraz uğraştım inşallah işe yarar. Bu dosyaları aml ye çevirip dene. Birde config dosyadaki sorted order kısmına SSDT olan isimleri yaz.
    Örnek; SSDT.aml
    Sökme işlemini düzgün yapmıyorsun yada maciasl uygulaması güncel değil.

9. Yardımın için teşekkür ederim.

10. Parlaklık için yukarıda linkini verdiğim konudaki işlemi yapmalısın. Birde ekran kartı kapatma işlemi başarılı olur mu bilmiyorum. Eğer olmassa dsdt dosyaları üzerinde çalışmalısın. Bunu anlamak için bu mac hakkında ekran kartı bölümünde sadece tek ekran kartı var ise başarılı olarak kapatılmıştır. Batarya için yama yaptım. Birde acpi bu kext de efi kext other olması lazım.
    RehabMan / OS-X-ACPI-Battery-Driver / Downloads — Bitbucket

Yükleniyor...
Yükleniyor...