Dual Boot Sistemde Clover Ekranı Üzerinden Windows Açılmıyor

Dorukkuzey

APPRENTICE
12 Kas 2017
63
3
21
39
Merhaba üstad;, imzamdaki sisteme daha önce El Capitan, Sierra, High Sierra kurulumlarını Windows yanına Dual Boot olarak yaptım fakat hepsinde ekran kartını tam olarak aktif edemedim. Son olarak Maverciks kurulumu yaptım ve bir senedir kullanıyorum. Yosemite de şansımı demek istedim ama kurulumu yapamadım. Tekrar Mavericks kurulumu yapmak isterken Bios ayarlarının Default olduğunu gördüm. Biosu tekrar ayarladıktan sonra Maverick kurulumunu yaptım. Fakat bu sefer de Usb takılı iken Clover ekranından Windows a girmek isterken görüntüsünü paylaştığım hatayı alıyorum. Mavericks de Clover Bootloder kurulumu yapıtığım da ise Windows hiç açılmıyor. Yani sanki Clover Bootloader kurulumu Windows un Boot ayarlarını bozuyor gibi. Üstad acaba Bios ayarlarında atladığım birşey mi var yardımcı olurmusunuz?

OsmanKovan123

APPRENTICE
10 Nis 2018
23
10
0
17
Burada BCD dosyası ya kayıp ya da hata içerdiği yazıyor. Windows 8'i UEFI'de kurduysanız; BIOS ayarları da varsayılan olarak Legacy'e çekildiyse Legacy'i UEFI'ye çekin. Ya da Windows ISO'sunu flasha yazdırıp flashtan komut istemiyle şu komutları girmeyi deneyin:

Bootrec /fixmbr

Bootrec /fixboot

Bootrec /scanos

Bootrec /rebuildbcd

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin.

Dorukkuzey

APPRENTICE
12 Kas 2017
63
3
21
39
Teşekkür ederim cevap için. Sistem Bios Legacy, Uefi desteği yok.Yani aynı disk üzerine Mbr kurulum yapıyorum. Ama yinede verdiğiniz komutlar ile deneme yapacağım.

Burada BCD dosyası ya kayıp ya da hata içerdiği yazıyor. Windows 8'i UEFI'de kurduysanız; BIOS ayarları da varsayılan olarak Legacy'e çekildiyse Legacy'i UEFI'ye çekin. Ya da Windows ISO'sunu flasha yazdırıp flashtan komut istemiyle şu komutları girmeyi deneyin:

Bootrec /fixmbr

Bootrec /fixboot

Bootrec /scanos

Bootrec /rebuildbcd

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin.
Dediklerinizi uyguladım. Fakat Bootrec / fixboot erişim engellendi hatası veriyor. Sonuç aynı birşey değişmedi.

Bu konu hakkında yardım rica ediyorum.

OsmanKovan123

APPRENTICE
10 Nis 2018
23
10
0
17
Clover Bootloader'i MBR stilinde kurdunuz mu? Eğer UEFI biçiminde kurulduysa bu erişim problemlerine neden olabilir. Eğer sadece UEFI Boot için kurulduysa da erişim problemlerine yol açabilir. Mavericks açılabiliyorsa Clover'i tekrardan kurun ama MBR Boot ayarlarına göre kurulum yapın.

Dorukkuzey

APPRENTICE
12 Kas 2017
63
3
21
39
Sistemim Uefi desteklemiyor zaten. Clover Bootloader kurulumunu Legacy sistem için Mbr uyumlu şekilde yapıyorum.Şuan Ssd yi tekrar formatladım. Her iki sistem için alan oluşturdum. Gün içinde tekrar temiz bir kurulum deneyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak sizinle paylaşacağım.Teşekkürler.

OsmanKovan123

APPRENTICE
10 Nis 2018
23
10
0
17
Sistemim Uefi desteklemiyor zaten. Clover Bootloader kurulumunu Legacy sistem için Mbr uyumlu şekilde yapıyorum.Şuan Ssd yi tekrar formatladım. Her iki sistem için alan oluşturdum. Gün içinde tekrar temiz bir kurulum deneyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak sizinle paylaşacağım.Teşekkürler.
Doğru. Zaten eğer hiçbir yöntem işe yaramasaydı ben de komple formatı önerecektim. Fakat önemli bilgileriniz vardır diye en son diyecektim.