1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

DummyTrim.kext (SSD diskler için Trim Aktif Etmek)

'Diğer' forumunda montezuma tarafından 21 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. [​IMG]
    Bu kext ile SSD disklerinizde kod girmeden yada Config yamasına gerek kalmadan sorunsuzbir şekilde Trim aktif edebilirsiniz.
    Kurulum:
    • İndirdiğiniz kext'i EFI/CLOVER / Kexts / Others içine koyun.
    İndirme Bağlantısı:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Ben bu kext'i dediğiniz yere attım fakat aktif olmadı.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 omercigerci29, 3 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Mart 2017
  3. Bu Mac Hakkında / Sistem Raporu / SATA / SATA Express içinde SSD diskine tıkladığında Trim desteği raporu ne gösteriyor?

4. hayır
    WksK37bOcYGGto-ychGdxn6dnjfjYKTn.png

ben bu kodu eklemiştim çalışır mı diye ?

#4 omercigerci29, 3 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Nisan 2017
  5. Bu yama ile zaten çalışması lazım. Kext'e gerek yok. Bir önceki mesajımda dediğim gibi kontrol et. Yamanın aktif olduğundan emim ol bu arada. Disable işaretli olmasın. Bunlara rağmen Trim aktif değilse Terminal aç ve şu kodu gir:
    Kod:
    sudo trimforce enable

6. sorunu buldum AHCIPortInjector.kext bunu silince düzeldi

Yükleniyor...
Yükleniyor...