EFI 'yı güncelleyebilirmiyim ?

VooDoo

APPRENTICE
5 Eyl 2019
4
1
21
Merhabalar , imzamdaki cihazı kullanıyorum resmi olaran en son Lion ' a yükselebiliyor bazı patch 'ler ile El Capitan ' a yükselebiliyormuş ( bootEFI dosyasını değiştirerek ) mojave 'ye yükseltebilmem için ne yapmam gerekir ? yada Bootcamp ile Win10 yükleyip oradan devam edicem ama Bootcamp Win7 'ye destek veriyor.İşlemci aslında 64Bit destekli ama EFI32 olduğu için sorun oluyor sanırım. Benim düşüncem Hackintosh mantığı ile farklı bir önyükleyici ile sanki Hackintosh yapar gibi yükseltme yapıp yapamayacağım.

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Cihazınıza Sierra bile yüklemeniz mümkün değil.
Şöyle bir yol izleyebilirsiniz, önce cihazınıza bootcamp ile Windows 7 kurabilir ardından Windows 10’a upgrade yapabilirsiniz.

VooDoo

APPRENTICE
5 Eyl 2019
4
1
21
Cihazınıza Sierra bile yüklemeniz mümkün değil.
Şöyle bir yol izleyebilirsiniz, önce cihazınıza bootcamp ile Windows 7 kurabilir ardından Windows 10’a upgrade yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim sayın KaoS artık o şekilde kullanmaya çalışıcam :( Peki ufak bir sorum daha olacak o zaman Lion 'un kurulu olduğu değil de diğer dahili diske nasıl BootCamp yapabilirim yani şuan sistemde 3 tane HDD mevcut 640 olan Yedeklerim 160 olan zaten kendi orijinal diski ve Lion Kurulu diğer 500 GB olana kurmak için nasıl bir yol izlerim BootCamp ile kurulumda gerekli driverleri indiriyor sonrasında diski seçiyorum ama devam etmiyor tam anlatamadım ama akşam eve gittiğimde o takıldığım ekranda görüntüsünü atabilirim.

• Like
Tepkiler: KaoS

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Bekliyorum ona göre adım adım ilerleriz.

VooDoo

APPRENTICE
5 Eyl 2019
4
1
21
Bekliyorum ona göre adım adım ilerleriz.
Selamlar sayın KaoS kusura bakmayın biraz geç bir dönüş oldu son durum şöyle Nvidia Geforce 8800GT ( PC model Flashlamayı denedim ama başarılı olamadım ) ekran kartı taktım boot ekranını göremiyorum ama hem El Capitan da hemde Win 10 da sorunsuz çalışıyor .Mac OS olarak El Capitan kurdum , BootCamp ile Windows 7 yi yükledim ve üzerine Windows 10 'a yükselttim , Windows tarafında hem win7 hemde win10 da bir tane tanınmayan ayğıt çıkıyor oda ACPI ile alakalı yükleyemedim onu BootCamp Klasörü içindeki Driverler ile de başaramadım Win Update ile de ama asıl önemli sorunum Mac Os ' a geçiş yapamıyorum malum ekran kartı yüzünden Mac OS ile çalışırken başlangıç diski seçip yeniden başlatınca direk Wİn10 ile devam edebiliyorum ama bunu Windows kısımında yapamıyorum. Açılışta ALT tuşuna basılı tutup bekliyorum siyah ekran kalıyor .

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Windows üzerindeki eksik sürücünün bios adı ile sürücü bulunur o sorun değil. macOS’a geçiş yapamamanızı anlamış değilim. Windows 7 de de aynı şekilde geçiş yapamıyormuydunuz yoksa Windows 10 a yükseltme yaptıktan sonra mı bu durum oluştu eğer böyle bir durum var ise durum değişir ama Windows 7 zamanı da oluşan bir durum ise bir yerde hata var demektir. Windows üzerinde bootcamp ile başlangıç diskini değiştirip macOS yine açılmıyor mu ?

VooDoo

APPRENTICE
5 Eyl 2019
4
1
21
Windows üzerindeki eksik sürücünün bios adı ile sürücü bulunur o sorun değil. macOS’a geçiş yapamamanızı anlamış değilim. Windows 7 de de aynı şekilde geçiş yapamıyormuydunuz yoksa Windows 10 a yükseltme yaptıktan sonra mı bu durum oluştu eğer böyle bir durum var ise durum değişir ama Windows 7 zamanı da oluşan bir durum ise bir yerde hata var demektir. Windows üzerinde bootcamp ile başlangıç diskini değiştirip macOS yine açılmıyor mu ?
Sayın Kaos windows 7 de de aynı durum vardı boot ekranı alamıyorum daha doğrusu ben göremiyorum .Windows üzerinde bootcamp 'ı çalıştıramıyorum "Bu bilgisayar için geçerli değildir " diyor. Sebebi benim anladığım EFI32 olduğu için cihaz bende windows 'u 64bit kullandığım için Bootcamp programını çalıştıramamam.Neden 64 bit kurdun derseniz de 16 Gb ram olduğu için 32 Bit 'te Windows görmüyor.