El Capitan HD5450 1GB Tanıtma

animoinc

APPRENTICE
17 Şub 2019
69
4
21
19
El Capitan 10.11.6 sisteme bir türlü ekran kartını tanıtamadım. Aslında tanıttım fakat USB olmadan çalışmıyor sistem. USB ile boot yaptığım zaman sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat her şeyi doğru yapmama rağmen USB olmayınca "Missing Bluetooth Controller Transport" hatası veriyor. Kullandığım SMBIOS iMac 11,3.

Sapphire HD4350
Core 2 Duo E8400
Biostar G31 M7-TE
Up

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Clover Bootloader kurulum yaptıktan sonra USB / EFI içindeki gerekli dosyaları HDD / EFI içine taşıdığından emin ol.

animoinc

APPRENTICE
17 Şub 2019
69
4
21
19
İçerisindeki beni oku dosyası ile yaptım. FakeSMC kurmadim onu kurunca Clover bile açılmıyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
FAkeSMC macOS emülatorötüdür. Bu kext kabaca macOS sisteme, kurulduğu cihazın bir Apple cihazı olduğunu söyler. ve sen USB ile sorunsuz sistemi açıyorsan Clover bootlaoder ayarlarında hata vardır, gerekli dosyaları HDD / EFI'si içine taşımamışsındır. Bu yüzden bunları kontrol et.

animoinc

APPRENTICE
17 Şub 2019
69
4
21
19
Bi de HD5750 ile kurduğum El Capitan sistemde de FakeSMC kurmamıştım ama sorun yoktu. Aynı anakart aynı işlemci sadece ekran kartı değişti.
FAkeSMC macOS emülatorötüdür. Bu kext kabaca macOS sisteme, kurulduğu cihazın bir Apple cihazı olduğunu söyler. ve sen USB ile sorunsuz sistemi açıyorsan Clover bootlaoder ayarlarında hata vardır, gerekli dosyaları HDD / EFI'si içine taşımamışsındır. Bu yüzden bunları kontrol et.
Tamam tekrar deneyip yazacağım.
Burada takılmaktayım hocam @montezuma
WhatsApp Image 2019-06-24 at 11.08.33.jpeg

@montezuma hocam çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü. USB deki Clover klasörünü tamamen HDD deki ile değiştirdim. Çok teşekkürler :)

Son düzenleme:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler