El Capitan icin FrameBuffer Patch soru

Bilo2019

APPRENTICE
4 Ağu 2019
37
4
21
Degerli Arkadaslar,

benim Mojave kurulumda Montezuma arkadasdan aldigim ve burada tekrar ekledigim config.plist le full destek Ekran acceleration aldim.

Simdi bu Patch ElCapitan kurulumda kullanmak istedim smbios 15,2 desteklemedi icin boot argümanlarda -no_compat_check ekledim.
Sisteme 15,2 olarak giriliyor ama
malesef bu Patch ElCapitan icin calismadi.

Kendim de Skylake icin bir FB Patch denedim ama malesef oda olmadi.

Simdiki sorum.

Mümkünmü aceba benim uhd620 Ekran Kartla ElCapitanda full acceleration aktif etkmek?

Yada olmasa calisan mojave /System/Library/Extensions dan ekran intel destek kextleri Elcapitana yüklemek.

Veya simdiki mojavede calisan ekran kartdan kext üretmek ?

Tsk

Üretici & Model: HP Pavilion x360 14-dh0003ng
Detaylı CPU modeli: Intel Core i5 8265U
Grafik Aygıtları: Intel UHD 620 Graphics
Ağ Aygıtları: Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac
Disk ve Ram: 256 GB PCIe NVMe M.2 SSD
DDR4-2400 SDRAM, 8 GB

Ekli dosyalar

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,537
344
851
35
Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki mojavenin kentleri el capitanda kullanılamaz. Yada istemiş olduğun gibi bir kext üretilemez. Yapabileceğin tek şey Hackintool programı ile framebuffer yapmak. Eğer olmuyor ise bir yerde hata yapıyorsundur. Farklı sistem kimliği, farklı id ile denemeler yapacaksın.

Bilo2019

APPRENTICE
4 Ağu 2019
37
4
21
her türlü framebuffer denedim skylake icin ama olmadi.
Montezuma usta sen tekrar yardimci ola bilirmisin ?
Mümkünmü benim CoffeLake platformum 03ea
Skylake icin bir patch yaratmak elcapitan icin tanitmak icin ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Sana cevap verdim zaten ama sen ısrarla soruyorsun. Ne yapalım, konuşarak ikna mı edeyim?

Bilo2019

APPRENTICE
4 Ağu 2019
37
4
21
Evet Dogru Montezuma ozaman Mavericks icin sormustum simdi ElCapitan icin sordum. Senin yolladin Patchler simdiye kadar cok faydali cikti.
Senin FB Patch talimatlari burada uyguladim ama calismadi birsey eksik tikliyorum.
Benim Mojave kurulum super saat gibi calisiyor ! ElCapitan olsa güzel olurdu.