El Capitan Kurulduktan Sonra Masaüstünde Efi Klasörü Yok

bugracrazy

APPRENTICE
23 Haz 2019
9
0
1
Merhaba.

El Capitanı sistemime kurdum tam efi klasöründeki araçları çalıştırıcam efi klasörü yok yardımcı olabilir misiniz ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
Merhaba.

El Capitanı sistemime kurdum tam efi klasöründeki araçları çalıştırıcam efi klasörü yok yardımcı olabilir misiniz ?
Klasör yok derken sisteminin bir EFI bölüntüsü olmamasından mı bahsediyorsun? Eğer durum buysa emin olmak için diskutil listyazıp çıkan sonucu paylaş.

bugracrazy

APPRENTICE
23 Haz 2019
9
0
1
Klasör yok derken sisteminin bir EFI bölüntüsü olmamasından mı bahsediyorsun? Eğer durum buysa emin olmak için diskutil listyazıp çıkan sonucu paylaş.
usbnin içinde bir efi klasörü var oradan kurulum sonrası araçlar klasörüne gidip işlemime devam etmek istiyorum. Youtube'a attığınız videoda bu klasör masaüstündeydi.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
Sorun nedir tam anlayamadım. Eğer USB EFI içine erişebiliyorsan bu dosyaları masaüstüne kopyalaman yeterli.

bugracrazy

APPRENTICE
23 Haz 2019
9
0
1
yok olmadı.

tekrardan disk hazırlayıp temiz bir kurulum yapmayı deneyeceğim.

bir sorum daha var bu sisteme boş bir flash bellek taktığımız zaman gözükmüyor neden olabilir

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
Sen tam olarak neyi göremiyorsun? Anlatmak istediğin açıkcası çok anlaşılmıyor. Sen USB diskini masaüstünde göremiyor musun? Ya da HDD diskinin EFI'sini mi bulamıyorsun? Eğer ifade etmekte zorlanıyorsan ekran görüntüsü ile sorunun anlatmaya çalış.

animoinc

APPRENTICE
17 Şub 2019
69
4
21
19
Sen tam olarak neyi göremiyorsun? Anlatmak istediğin açıkcası çok anlaşılmıyor. Sen USB diskini masaüstünde göremiyor musun? Ya da HDD diskinin EFI'sini mi bulamıyorsun? Eğer ifade etmekte zorlanıyorsan ekran görüntüsü ile sorunun anlatmaya çalış.
Benim anladığım kadarıyla videonuzda masaüstünde EFI var ama bende yok nerede diyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
Güzel kardeşim videoda USB'nin EFI'si vardır. Eğer ki bizim imajla kurulum yaptıysan bu zaten otomatik masaüstünde görünür.