ÇÖZÜLDÜ el capitan yükleme hatası

hurma61

APPRENTICE
17 Mar 2019
5
0
0
37
bursa
Os x el capitan yükleme yaparken yüklenemiyor hatası veriyor 2 kez imajı indirip bootable yaptım yine ayn

hurma61

APPRENTICE
17 Mar 2019
5
0
0
37
bursa
Ama daha önce aynı imajla kurulum yapmıştım Windows kurarken silinince Windows’u yükledim şimdi El Capitan kurulmuyor clovera gelince siyah ekran bir sürü yazılar çıkıyor yukarıya sonra kapanıyor. Evet gerçek iMac cihazı. şimdi sizin linkte verdiğiniz imajı indirip kurmayı deneyeceğim sağolun ilginiz için

Cihazın gerçek mac cihazı ise Hackintosh için hazırlanan imaj sana uygun değil. Zira bunda kullanılan Emülator ve dosyalar senin gerçek Mac'ine zarar verebilir. Mümkünse Sanal imajı indir ve bununla kurulum dene.
El Capitan Sanal Sistem Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Hocam bişey daha sormak istiyorum ben bu imajı win32diskimagerden mı boot edip yükleyecğim yoksa virtualboxtan sanal disk kurarak mı?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Hocam bişey daha sormak istiyorum ben bu imajı win32diskimagerden mı boot edip yükleyecğim yoksa virtualboxtan sanal disk kurarak mı?
Sanal imaj yazdığına bakma. Bu imaj gerçek mac cihazlara kurulum için kullanılır. Sen bunu USB'ye yazdırıp Option (⌥) ile sistemini açıp kurulum diskini seçip kuruluma geçeceksin.

hurma61

APPRENTICE
17 Mar 2019
5
0
0
37
bursa
çok teşekkür edeerim anca oldu be. Valla aylardır nelerle uğraşıyordum iyi makineyi bozmadık. 9 yaşındaki yeğenim bana bundan bahsetmişti bu laptop seninki mac olmalı demişti umursamadık çok biliyoz ya cocuk haklı çıktı :)