1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Eski bilgisayar snow leopard kurulum sorunu

'Eski OSX Sürümleri' forumunda AteşliSoda tarafından 9 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    İntel Core 2 Duo T5500 1.66 GHz 2 Core, 4 GB Ram, 150 GB HDD, Geforce GO 7400
    O303FCjFOoo3mcbGQyXMtDCLnwx8FeNE.jpeg
    Merhaba arkadaşlar

İnternetten gördüğüm kadarı ile İBoot ile bilgisayarlara Snow Leopard kurulabiliyormuş.

Bende bir yerden snow leopardı indirdim iso olarak ve USB belleğe yazdırdım ama İBoot kendisini göremiyor. Neden oluyor bu olay?

Çok kurmak istiyorum eski bir bilgisayar o yüzden Snow Leopard'da mantıklı bir seçim olarak geldi bana.

#1 AteşliSoda, 9 Ekim 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ekim 2018
  2. Laptop marka / modelini belirtirsen, sana net bir öneri sunabilirim. Eğer cihazın desktop ise Snow Leopard da değil, Mavericks bile kurulabilir. Notebook ise, işin daha da zor..

Geforce GO7400 hakkında net bir şey söyleyemiyorum. Snow Leopard çok eski, pek bi işlem yapamazsın. Ayrıca Mavericks'i direk clover ile kurabilirsin. iBoot ile uğraşmana gerek kalmaz. Snow Leopard çok daha çetin bir yol olacaktır, bilgin olsun

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Hocam sanal makine ile denedim Mavericks'i ama stabil değil tabi ki. HP Pavilion DV6000 kullanıyorum hocam sistem özelliklerim yukarda belirttiğim gibi. Daha detaylı bilgiler bunlar hocam;
    r51RagbmBYyfjJCTNUHPw89uicFMShL8.png
    r51RagbmBYyfjJCTNUHPw89uicFMShL8.png

4. Lion veya Mountain Lion kurmayı dene. Netten torrent olarak raw imajını bul ve imageUSB ile flash belleğe yazdır
    Mavericks sanalda cihazında çok kasar. Hiç karşılaştırma bile

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Hocam raw bulamadım iso olarak buldum. Niresh Mountain Lion. İndirdim ancak sizce boot edermi? Sanal makine açtı ama.

6. İmajın içerisinde dahilse, boot eder. Olmazsa şayet, bol bol imaj araman & denemen lazım. Oldukça meşakatli bir arayış olabilir

7. Hocam uzun bir süre araştırdım 2-3 tane iso yükledim yazdırdım ancak boot etmedi. Duyduğuma göre sanal makineden Mac Os X kurup Disk İzlencesinden yazdırmak gerekiyormuş. Sanal Makinede Mavericks var ama yazdırırken hata veriyor. İndirdiklerim; İAtkos L2, İAtkos ML2, İAtkos S3. Ama Virtualbox bunları açıyor neden benim bilgisayarım boot edemiyor? Sierra indirdim onu boot etti ama cloverden kurulum diskine tıklayınca ++++++++++++++++++++++++ - diye bir şekilde ekran çıkıyor. Sizce bu indirdiğim İAtkos'u çıkartıp flaş belleğin içine atıp Clover kursam olur mu?

8. raw imajı bul diye belirttim, İSO ile bu iş olmaz..

Evet, bunun için de linkteki yabancı kaynağı rehber edinebilirsin; tonymacx86 Blog: UniBeast: Install Mac OS X Lion Using an All-In-One Bootable USB Drive

aldığın hata nedir? resimleyerek paylaş

Çok yanlış bir düşünce. Virtualbox elbette açmak için dizayn edilmiş ve tasarlanmış. Sen ise, mac uyumlu olmayan cihazda, direk boot ekranını görmeye çalışıyorsun. Bu kolay olmamalı
    Ayrıca; El capitan ve altı kurulumlar, hackintosh'da deneyimli insanların bile zor sıkıntılar ile cebelleştiği dönemlerdir. Güncel macOS ile oldukça farklı yönergelere sahiptirler
    Yukarıda verdiğim linki algılayıp, sabırlı bir şekilde tüm mekanizmayı kontrol ederek kuruluma başlamanı öneririm. Nihayetinde T5500, beklentiyi buna göre ayarlamak lazım

Sierra'yı boşuna deneme, donanımın desteklemiyor. Sierra'nın Clover sistemi yeni ve güncel olduğu için, rahatlıkla bir çok eski cihazda boot imkanı sağlıyor

Vakit kaybetme, verdiğim linkte Lion veya Mountain Lion'ı dene (L &ML)

9. Sağolun hocam bugün akşam deneyeceğim. Unibeast'i hiç düşünmemiştim. Niresh Mountain Lion'a Clover kurdum ama işte config.plist olmadığından dolayı açarken engel işareti veriyor. İSO dışında 2 tanede DMG var. İnternet'de yabancı bir sitede Mountain Lion kurmayı başarmışlar aynı benim cihazım. Uygulama desteği olmasada Mountain Lion kurmak isterim Mac deneyimi elde etmiş olurum en azından.

10. Olsun, stabil bir kurulum yapıp, güncellemeleri tamamlayıp, safaride gezinmen bile yeterli bir deneyim. Ki; Lion bile hala kullanılmaktadır..

Yükleniyor...
Yükleniyor...