1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Araçlar Etcher - USB İmaj Yazdırma Programı (ISO, DMG, RAW...)

'Programlar' forumunda taluyka tarafından 2 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Yeni keşfettiğim açık kaynak kodlu son derece basit ve kullanışlı bir program.
    Terminalde vakit harcamaya son iso dosyalarını direkt yazabiliyor.
    CD yakabiliyor mu bilmiyorum maalesef deneme şansım yok. Fakat USB denemelerimde başarılı oldu, sıkıntı çıkmadı. Program SD cardlara da yazabildiğini iddia ediyor.

Şunu da eklemem gerek daha hızlı yazıyor gibi geldi bana.

Ekran görüntüsü bana ait.

YTmLfxe3671ZENg_2lySRi8AADqKpTYb.png

Programı buradan indirebilirsiniz:

Download for macOS

#1 taluyka, 2 Şubat 2018
    Son düzenleme: 6 Şubat 2018
  2. Çok kullanışlı bir uygulama.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    taluyka bunu beğendi.
  3. Windows iso'larını yazma konusunda başarısız.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #3 laserbird.x, 2 Şubat 2018
    Son düzenleme: 2 Şubat 2018
  4. Denemedim fakat neden başarısız olsun ki ? ISO imajı ISO imajıdır sonuçta.

Gece bir Windows imajı indirip deneyeyim bakayım.

Ek bilgi olarak vereyim: Windows imajı için bu programı kurmaya da gerek yok. FAT32 ile formatlayıp ISO içeriğini USB'ye kopyalamak yeterli.

5. Başarısız demeyelim. Uygulama Windows ISO'da hata alma ihtimalinin olabileceğini belirten bir uyarı veriyor. Verdiği uyarıda Windows imaj hazırlama prosedüründe bazı spesifik ayarların olduğunu dolayıyla bunun için Windows üzerinde Rufus, eğer gerçek Mac kullanıyorsan BootCamp kullanmanı tavsiye ediyor.

6. Windows ISO dosyası ile çalışıp çalışmadığını test ettim. Evet ISO'yu başarılı bir şekilde yazdırıyor fakat USB boot etmiyor. Rufus kadar yetenekli değil demek ki. Fakat denediğim tüm linux dağıtımlarında başarılı şekilde yazma ve önyükleme yapabilme imkanı verdi. Ayrıca OsxInfo'nun raw uzantılı imajını da başarılı şekilde yazıp önyükleme yapabildim. Özetle çok kullanışlı program.

Mac OS üzerinde Windows USB'si yazdırmak için:

- USB'yi Disk İzlencelerinde MS-DOS(FAT) ve Ana Önyükleme Kaydı (MBR) şeklinde formatlayın.
    - Iso dosyasını açın tümünü seçin ve USB'nin içine kopyalayın. Windows USB'niz hazır.

toystoy, brkcnszgn ve montezuma bunu beğendi.
  7. Öncelikle program için teşekkür ederim.
    Cd ve Dvd yazılamıyor lakin Usb için çok hızlı ve çok kullanışlı bir program
    Karmaşalık çeken arkadaşlar için programı tavsiye ederim,Çünkü 3 tıklama ile usb yazdırabiliyorsunuz

montezuma bunu beğendi.
  8. Çok daha önce paylaşmıştım. Etcher | İmaj Dosyasını USB'ye Yazdırma Uygulaması | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

montezuma bunu beğendi.
  9. dmg yi raw yapabilen bir çevirici var mı acaba

10. macOS üzerinde dosyaya bir kere mouse ile tıklayıp düzenleme kısmında dmg uzantısını raw olarak değiştirmen yeterli.

Yükleniyor...
Yükleniyor...