1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Ethernet gözüküyor ama bağlanmıyor

'EL Capitan' forumunda sitirelano tarafından 17 Mayıs 2019 17:53 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    i5 3470 Ekran Kartı: GT630 Ana Kart: H61H2-MV Ram: 8 GB RAM(1333 MHZ)
    Merhabalar öncelikle sayfanızda bulunan El Capitan imajı için çok teşekkürler ilk defa bu kadar saf bir imaj görüyorum bundan dolayı rahatlıkla kurulum yaptım ve sistem ekran kartını vs. gördü ve seside forumda bulunan AppleALC konusu ile çözdüm neyse sorun şu Ethernet kartımı sistem görüyor ama internete bir türlü bağlanamıyorum.
    Ekran görüntüleri:
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot

2. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Bunu denedim çalışmadı.

4. Söylediğim kexti silip, rebuild cache yaptın mı? Kexler büyük ihtimalle çakışıyor. Kexti kurduktan sonra, clover Boot Menü iken f11 tuşuna basıp nvram sıfırlayıp dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Verdiğiniz kexti Kext Utilty programı ile yükledim otomadik rebuild cache yapmıyor mu ?

6. Ez mode ise otomatik rebuild cache yapılır. Ez mode de değil ise yapmaz. Ek olarak Sistem/Libary (Kitaplık)/Extentions yolundaki PCGENRTL8139ETHERNET kexti sil.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Çalışmadı şimdide ethernet kartını görmüyor.

Başka bir kext denedim bu sefer tanıdı hatta ama internete bağlanmıyor.
    Preferences/SystemConfiguration içersindeki 2 dosyayı sildim ama olmadı.
    Screenshot by Lightshot

8. Yukarıdaki önerilen metotlara ek olarak;
    Kextin S/ L / E içinde kurulduğundan emin ol. Kext kurarken KCPM / Prefrences içne EZ mode devre dışı bırak ve kurulum yolunu sen seç ve Rebuild Cache yapılandırmasını yine el ile sen yap. Daha önce kurduğun kextleri sildiğinden emin ol. S/ L / E ve / L / E yollarını kontrol et. Config boot argümanlarında npci=0x2000 yada npci=0x3000 komutları vara bu komutları kaldırıp deneme yap. BIOS içinde Network Boot ve UEFI Network Stack ayarları varsa ve bunlar açık ise bunları devre dışı bırak. Network ayalarında Otomatik seçimi yerine manuel seçimi deneyip bağlanmayı dene.

9. Bilemiyorum. Ethernet kartının modelini Windows üzerinden AIDA64 ile tam olarak öğrenip şu afak kadar doğru kextlerin kullanıp kullanmadığını anlamak gerekiyor.

Yükleniyor...