Ethernet gözüküyor ama bağlanmıyor

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Merhabalar öncelikle sayfanızda bulunan El Capitan imajı için çok teşekkürler ilk defa bu kadar saf bir imaj görüyorum bundan dolayı rahatlıkla kurulum yaptım ve sistem ekran kartını vs. gördü ve seside forumda bulunan AppleALC konusu ile çözdüm neyse sorun şu Ethernet kartımı sistem görüyor ama internete bir türlü bağlanamıyorum.
Ekran görüntüleri:
Screenshot by Lightshot
Screenshot by Lightshot

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Söylediğim kexti silip, rebuild cache yaptın mı? Kexler büyük ihtimalle çakışıyor. Kexti kurduktan sonra, clover Boot Menü iken f11 tuşuna basıp nvram sıfırlayıp dene.

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Verdiğiniz kexti Kext Utilty programı ile yükledim otomadik rebuild cache yapmıyor mu ?

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Ez mode ise otomatik rebuild cache yapılır. Ez mode de değil ise yapmaz. Ek olarak Sistem/Libary (Kitaplık)/Extentions yolundaki PCGENRTL8139ETHERNET kexti sil.

sitirelano

APPRENTICE
17 Kas 2017
20
1
21
22
Çalışmadı şimdide ethernet kartını görmüyor.

Başka bir kext denedim bu sefer tanıdı hatta ama internete bağlanmıyor.
Preferences/SystemConfiguration içersindeki 2 dosyayı sildim ama olmadı.
Screenshot by Lightshot

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
Yukarıdaki önerilen metotlara ek olarak;
Kextin S/ L / E içinde kurulduğundan emin ol. Kext kurarken KCPM / Prefrences içne EZ mode devre dışı bırak ve kurulum yolunu sen seç ve Rebuild Cache yapılandırmasını yine el ile sen yap. Daha önce kurduğun kextleri sildiğinden emin ol. S/ L / E ve / L / E yollarını kontrol et. Config boot argümanlarında npci=0x2000 yada npci=0x3000 komutları vara bu komutları kaldırıp deneme yap. BIOS içinde Network Boot ve UEFI Network Stack ayarları varsa ve bunlar açık ise bunları devre dışı bırak. Network ayalarında Otomatik seçimi yerine manuel seçimi deneyip bağlanmayı dene.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
Bilemiyorum. Ethernet kartının modelini Windows üzerinden AIDA64 ile tam olarak öğrenip şu afak kadar doğru kextlerin kullanıp kullanmadığını anlamak gerekiyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,962
4,072
4,351
Normalde verilen kext ile çalışması gerekir. Daha önceki mesajlarda verilen metotları tekrar dene. Rebuild cache yapmayı unutma. Ethernet kablosunu çıkartıp tekrar tak. Modem resetleyip tekrar dene. Ve sistemde, EFI içinde network ile kextlerin olmadığından emin ol.