File Vault Decrypting Hatası Çözümü

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
187
25
271
28
Olurda benim gibi File Vault u aktif ederseniz veya çalıştırmak adına denemeler yaparken harddiskinizi kilitlediyseniz decrypt ederek sorunu çözebiliyorsunuz. Malum Cloverda işletim sistemini hiç bir şekilde göremiyorsunuz.

1-Recovery Mode a giriş yapalım. Recovery bölüntüsü yoksa yükleme usbsi ile başlatıp yükleme ekranına geçelim.

2-Disk Utility aracını çalıştırıp Mac yüklü diski seçerek Masaüstüne bağlaya seçeceğine tıklayalım. Oturum açma şifrenizi girerek bağlayalım.

3-Bağladıktan sonra Disk Utilityi kapatıp Terminali açalım.

4-diskutil list yazarak önce Mac yüklü bölümün yolunu öğrenelim benim durumumda /dev/disk1s1

5-diskutil apfs listcryptousers /dev/disk1s/ yazarak kullanıcı uuidsini öğrenelim. Local Open Directory User olanı lazım.

6-diskutil apfs decryptVolume /dev/disk1s1 -user KullanıcıUUidisi enter yaptığımızda Oturum açma şifresini soracak tuşlayarak işlemi başlatın.

7-Background decryption ongoing ile başlayan bir yazı çıktıysa işlem başlamıştır demektir. diskutil apfs list yazarak ilerlemeyi takip edebilirsiniz.Önemli: Decrypting işlemi arka planda çalışan bir işlemdir bilgisayarınıza bağlı olarak süre değişebilir fakat Background Decryption ongoing yazısını görünce bitti işlem diyip sistemi sakın kapatmayın. diskutil apfs list yazdığınızda Disk bölüntüsünün altında Decryption Progress kısmında yüzde olarak işlem durumunu görüntüleyebilirsiniz. Encrypted: No yazısını görünce işlem tamamlanmış demektir.
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler