ÇÖZÜLDÜ Final Cut NVIDIA SLI Desteği Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
4 Ocak 2017
611
107
251
İstanbul
Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Arkadaşın GTX 980 Ti kartlarını SLİ yapıp Final cut ile kullanmak istiyoruz. Performans sorunu olur mu?
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,989
4,548
4,401
Eğer oyun için düşünüyorsanız tamam. Hackintosh konusunda ise SLI konfigürasyonu OS X desteklemiyor. Dolayısıyla çift ekran kartı Hackintosh için anlamsız.. Çoklu monitor kullanırsanız çift ekran kartı işinize yarar o kadar. Onun haricinde FCPX için tek GTX 980 TI yeterli olabilir.
 
Son düzenleme:
4 Ocak 2017
611
107
251
İstanbul
Amd için crossfire desteği sierra için var. Nvidia için sli desteği fcpx için en son hangi sürümde oldu. Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür...
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,989
4,548
4,401
Crossfire desteği MacPro 2013 ve sonrası için artık OS X için desteklenmiyor. Zira bir Mac sistemde iki GPU bağımsız olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yani her iki grafik kartının işletim sistemi içinde görevleri dağıtılarak kullanılır. Mesela biri Grafik işlemleri için kullanılırken, diğeri hesaplama iş gücünü yüklenir. Ancak 2014'ten beri Final Cut Pro'da yapılan güncelleme ile Mac Pro'larda çift GPU kullanımına olanak sağladı. Ancak bu, dediğim gibi Crossfire değil, Apple'ın sadece FCPX için geliştirdiği bir güncelleme. Bu arada belirteyim Eğer gerçek bi Mac sistemin varsa ve buna Windows kurarsan Crossfire özelliğini kullanma imkanın var. Ancak Hackintosh için çift AMD kartlarda FCPX tamamını kullanmak mümkün olabilir.
SLI ise kesinlikle desteği yok. Kaldı ki Apple Kepler sonrası NVIDIA desteği vermiyor.
Kısacası Hackintosh için SLI mümkün görünmüyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler