1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Final Cut Pro X Performans Sorunu Çözümü (HARDWARE ENCODING & HEVC)

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 1 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Denedim olmadı :(

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. config dosyanı eklermisin

Doctor bunu beğendi.
  3. Linke nasıl isim verebilirim ? Bu şekilde paylaşabildim kusuruma bakmayın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Doctor bunu beğendi.
  5. Denedim aynı Hardware Encoding Supported : NO

Dediklerinizi tekrar kontrol ettim ve ek olarak Graphics / Inject Intel'i seçtim ve tekrar başlattım sonunda oldu. Teşekkürler @montezuma
    7Lz9ot5ltOfIXck9kvQv_yscFJNdNn6y.png

montezuma bunu beğendi.
  6. Merhabalar arkadaşlar.
    Bende Final Cut Pro X de performans sorunu yaşıyorum takılmalar ve donmalar oluyor, efektler bölümünde efekt ön izleme resimleri yok, aynı şekilde videoların bulunduğu bölümde videoların küçük resimleri yok, timeline üzerinde video attığım zaman sadece çizgi olarak görünüyor video ve ses kanalları görünmüyor. Bu sorunları düzeltmek için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
    AnaKart: Asus P6T DELUXE v2
    Cpu: İntel Core İ7 cpu950 3.07 ghz
    Grafik Kart: Nvidia GeForce 9400 Gt 512mb
    Rem: 8gb 1600mhz DDR-3

High Sierra 10.13.6 Kurulu

7. Sistemin eski. Bu sistemle Final Cut Performansı bekleme.

8. Merak ettiğim bir konu var. Hackintosh ile orjinal mac arasında performans farkı oluyormu?
    Bende 2010 mid imac 21'' bilgisayar var hackintosh kurduğum sistemden daha düşük donanıma sahip bu bilgisayarla Final Cut Pro yu sorunsuz kullanıyorum.

İmac sistem:
    İşlemci: 3.06 Ghz intel core i3
    Bellek: 8gb 1333 mhz DDR3
    Grafik: ATI Radeon HD 4670 256 mb

Normalde bu donanım Hackintosh kurduğum sistemden daha düşük bir sistem.

9. İlk olarak macOS, sadece ve sadece Apple'ın kendi ürettiği cihazlarla uyumlu olarak çalışması için geliştirilen bir işletim sistemi. Tıpkı iPhone'lar gibi. Aynı şekilde Final Cut Pro'da Apple'ın yine kendi donanımları için geliştirdiği bir program. Kısacası PC sisteminin iMac cihazından donanımsal olarak daha iyi olmasının bir geçerliliği yok. Ayrıca her iki sistem içinde konuşursak; Final Cut için bunların ikisi de eski. Bunlarla çalıştığın projelerde render almaya çalıştığında aynı şekilde darboğaz yaşama ihtimalin yüksek.

10. Merhabalar,

Kullandığım sistem dell inspiron 15 1558 ve intel ve nvidia var bu önerilen video çevirme programıyla baktım render ayarında nvidia olan kartımı görüyor ve renderi destekliyor test için 1080p videoyu 4 k ya çevirdim 2 dk da çevirdi videoyu oynatmak istedim çok net gösterdi windowsa göre daha net gösteriyor ve 4 k videolar da takılmıyor şuan çok mutlu oldum :) fakat aklıma takılan şey nvidia ile nasıl render yapabiliyor sonuçta kextleri yüklü değil ve mojave de nvidia desteği yok sanırım. kullandığım versiyonn mojave 10.14.3

Yükleniyor...