1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Final Cut Pro X Performans Sorunu Çözümü (HARDWARE ENCODING & HEVC)

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 1 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Hocam her şey sorunsuz çalışıyor, yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

2. Rica ederim hayırlı olsun. 10.14.1 direk güncelleme yapabilirsin bende sıkıntı çıkmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Teşekkür ederiz gerçekten mükemmel bir paylaşım olmuş. Sadece bu programda değil, grafik tasarım, dergi tasarımı vs. yaparkende faydası olacaktır. Acaba MacOS'u bu şekilde kurarak tam verim alamıyor muyuz diye düşünürken karşıma çıktı bu konu.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Bende config de dsdt de bu yok PEGP -> GFX0 Patch acaba nerde hata yaptım.

#85 yilmaz01, 20 Şubat 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Şubat 2019
  5. Rehberi dikkatli takip et. Bu yamayı Clover Configurator / ACPI / List Of Patches içinden gireceksin.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  6. Video rehber paylaştınız mı ?

Rehberdeki herşeyi sırası ile uyguladım fakat Hardware Encoding Supported: No olarak gözükmekte.

7. BIOS ayarlarını kontrol et. Boot komutlarında shikigva=60 ve darkwake=8 komutlarını kullan. Graphic / ig-Platform-ID içinde USH 630 desktop için olan kimlikleri dene (Clover Confgirator ile). Sistem kimliği olarak iMac 18,1 dene. Whatever green, Lilu ve Clover Bootloader güncel versiyonlarını kullan.

Doctor bunu beğendi.
  8. Boot komutları düzenlendi.
    GTX 1070 yerine UHD 630 için kimlik girildi.
    Clover bootloader güncel.
    Kextler güncel.
    Sistem kimliği iMac 18,1 yapıldı ( öncesi 18,3 )
    Sonuç aynı hocam neyi yanlış yapıyorum acaba ?
    8tLfaCLoT5WntNVrbfYHC8R4V7SDBZgp.jpeg
    8tLfaCLoT5WntNVrbfYHC8R4V7SDBZgp.png

9. ig-platform-id olarak aşağıdaki değeri girip deneyin.
    0x59120003

Doctor bunu beğendi.
Yükleniyor...