Forum Kuralları

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
185
251
Bildiğiniz üzere forum platformu herkesin fikirlerini, deneyimlerini paylaşacağı platformlardır. Ancak bu paylaşımlarda bazı dikkat edilmesi gereken hususları osxinfo.net üyeleri ile tekrar paylaşalım istedik.
Aşağıda osxinfo.net hackintosh destek platformunda dikkat edilmesi gereken kuralları bulabilirsiniz.


Forum kurallarımız
 • OSXinfo.net forumumuzda kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen resimler eklemek ya da link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacaktır.
 • OSXinfo.net forumumuzda kanuna aykırı korsan uygulama,program, medya ve benzeri dosya ve bunların barındırıldığı sunucu ve sitelerin bağlantısını paylaşmak yasaktır.
 • OSXinfo.net forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir
 • osxinfo.net tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına osxinfo.net tarafından izin verilmektedir.
 • OSXinfo.net forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.
 • OSXinfo.net forumumuzda üyelerin birbirleri arasında yapacağı alım / satım işlemlerinden ve bu işlemlerde oluşabilecek sorunlardan osxinfo.net sorumlu tutulamaz.Bu gibi durumlarda oluşacak sorunlardan üyenin kendisi sorumludur .
 • OSXinfo.net forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce yazılacaksa İngilizce forum bölümü kullanılmalıdır.
 • OSXinfo.net forumu içinde Profil mesajları bölümünden, Tapatalk Sohbet odası üzerinden, TeamViewer ile uzaktan bağlanmak sureti ile yardım talebinde bulunmak osxinfo.net forum kurallarına aykırıdır. Bu gibi durumlarda bu mesajlar; Tapatalk Sohbet odasında gözardı edilir, osxinfo.net üzerinde profil mesajında ve TeamViewer ile yardım talebinde bulunulduğunda, üyenin mesajı gözardı edilir, silinir ve ceza uygulanır.
 • Özel Mesaj ile yardım istemek yasaktır. Yorum ve sorularınızı yazacağınız yer sadece Forumlardır.
 • Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
 • osxinfo bir bilgi ve paylaşım platformudur ve Türkiye'de hackintosh için Türkçe kaynak oluşturulmasına; Bu bağlamda da üyelerine gönüllü olarak ücretsiz destek vermeyi, kendisine ilke edinmiştir. Dolayısıyla forum içinden özel yardım talebi ve teklifi, ücretli yardım talebi ve teklifleri osxinfo forumu içinde yasaktır. Verilecek bütün destek ve yardımlar osxinfo platformu içinde açılmış konu içerisinde yazılacak mesajlar ile verilmelidir. Aksi durumlarda üyenin mesajı silinir ve forumdaki hakları kısıtlanır, erişimi engellenir.
 • Türkçe imla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.
 • Mesaj yazarken sadece büyük Harf kullanmak bağırmak ve sayısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmayacaktır.
 • OSXinfo.net foruma yazılacak konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi sözkonusu olacaktır.
 • OSXinfo.net platformuna üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi Resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir Siyasi Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinecektir!
 • OSXinfo.net foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.
 • OSXinfo.net forumda yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması Yönetici inisiyatifindedir.
 • OSXinfo.net forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğinin tespit etdilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan Üyeliği derhal silinir.
 • OSXinfo.net Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
 • Hiç bir forum hakkında (özellikle bu forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen Üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!
 • Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.
 • OSXinfo.net forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabılır.
 • OSXinfo.net forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.
 • OSXinfo.net foruma üye olan her üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir Beyanat kabul edilemez.
 • Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar KM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen site yöneticilerine bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir. (Erişimi durdurulacaktır).
 • Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.
Yürürlük tarihi: 1 Ekim 2016
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
BootLoader
OLD Clover// New OpenCore
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
OLD Msi Z97 Gaming 3// NEW PRO B660M-A
İşlemci Modeli
OLD İ5- Intel 4690K// NEW 12600K
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
OLD Killer e2200//NEW REALTEK AC1200
Disk ve RAM
OLD 8 GB RAM 1600 MHZ /NEW 32 GB 3200/ 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler