Genel Gerçek Bir Mac'e Geçiş Yapmak?

mrRobot

APPRENTICE
27 Ocak 2019
27
1
21
23
Uzun süredir topladığım masaüstü sistemde MacOS kullanıyorum. Bu deneyimi yaşadıktan sonra windows aynı hissi vermiyor. Fakat masaüstü sistemi sürekli olarak taşımam mümkün değil. Dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorun ve muhtemelen almak için şu anki cihazımı satmam gerekecek. Cihazın özelliklerini aşğıda belirttim. Şimdi bu cihaz varken 2014 model bir macbook pro almam mantıklı olur mu? Tabii yaptğım işlerden de bahsetmem gerekiyor. Web programlama ile uğraşıyorum. Bunun yanında photoshop illustrator gibi programları da kullanıyorum. Ara sıra da premiere pro ile pek de zor olmayan işler yapıyorum. Acaba dediğim gibi bir macbook işimi görür mü yoksa elimdeki cihazla devam etmem daha mı mantıklı olur?

İşlemci: i38100
Ram: Corsair 8GB 2666MHz
Grafik Kartı: MSI Armor RX570 4GB
Ana Kart: MSI H310M PRO-VH

yusufdj

APPRENTICE
5 Eki 2019
25
6
21
Mevcut sisteminiz bu özellikler ile işinizi rahat görüyorsa, aynı donanımlara yakın macbook proda işinizi görecektir.

Laptop Modeli
Macbook Pro A1278 2011
İşlemci Modeli
Intel i5 2.3Ghz
Grafik Kartı
Hd Graphics 5000 512MB
Disk ve RAM
240GB SSD & 8GB DDR3 1600Mhz Ram

okanozcan02

APPRENTICE
16 Kas 2019
46
18
21
Mevcut sistemim işimi fazlasıyla görüyor fakat benzer özelliklerde bir macbook bütçemi aşıyor.
Mac'in sistemi verimli kullandığı bir gerçek. Ancak 2014 model Macbook Pro'lar Adobe uygulamalarında özellikle Premierde pek tatmin etmeyecektir. Bir Grafik Tasarımcı olarak söylüyorum 8gb ram üzeri şart şu devirde. Üstelik alacağınız Macbook Pro da harici ekran kartıda olmayacaktır olan modellerde yüksek fiyatlarda. Şuanki sisteminizden çok daha az performans alacağınızın garantisini veririm. Macbook sistemde Grafik işi yapacaksanız ya güncel bir (En az 7. nesil işlemcili 2017 ve üstü modeller) MacBook Pro alacaksınız veya Hackintosh Kullanacaksınız başka alternatif göremiyorum ben maalesef.

• Like
Tepkiler: mrRobot

Furkan Kandilci

PADAVAN
31 Ocak 2020
108
32
71
Bence Alma Çünkü eski konularına da baktım çok olmasada ara sıra oyun oyun oynuyorsun aynı performansı alamassın bence iyi günler.

BootLoader
OpenCore 0.7.9
Anakart Modeli
PRIME B460M-K
İşlemci Modeli
I5 10400F
Grafik Kartı
Asus RX 5500XT 8GB
Disk ve RAM
SANDISK Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD & 16GB DDR4 3000MHZ