1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Gigabyte Bios Ayarlarını Bulamıyorum.

'Sierra' forumunda AppleCare tarafından 12 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Anakart: Gigabyte GA G41MT S2P (Rev 1.3) İşlemci: İntel Core 2 Duo E7300 2.66 Ghz 3M Cache
    Merhaba iyi forumlar,

Sistem bilgilerini yazdım. Biosu son sürüme güncelledim. F3 sürümü mevcut suanda. Sierra kurulum öncesi bios ayarları yaparken SATA: AHCI mode bulamıyorum ve diğer ayarlarıda. (Sierra kurulum rehberinde yazılanlar) Suanda windows 8.1 yüklü 2 harddisk mecvut diğerini HFS olarak formatladım kuruluma hazır. Sierrayı harici bir diske kurucam. Bios ayarlarını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Değerleri bilgileriniz için teşekkürler şimdiden.

2. Bir deneme yap. Zira bazı ayarlar zaten ön tanımlı olabilir.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    AppleCare bunu beğendi.
  3. Ayarları öntanımlı olarak yaptım. İlk kurulum ekranına gelmiş bulunmaktayım. HDD yi görmedi. Rehberde anlatılanları uyguladım. Sorun ortadan kalktı. Şuanda kurulum yapıyor. Çok teşekkür ederim. İnşallah bir sorun çıkarmaz kurulum esnasında.

4. Artık güzel bir başarılı kurulum rehberi bekliyoruz senden. Şimdiden kolay gelsin.. :)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    AppleCare bunu beğendi.
  5. eyw saol şimdide 15 dakikada takılı kaldı kurarken. Baska bir usb portunu deniyorum bakalım sonuç ne olacak :)

6. Anakartın fena değil de, E7300 bayağa hantal kalacaktır. İmkan bulduğunda Xeon 771 Pin modlu işlemcilerden birini kullanırsan, sonuç %70 hem kurulum hem de performans artışı gösterecektir :)
    Bir de; eğer şu an kurulumu Zotac Nvidia 9800 GT 1 GB 256 bit ile yapıyorsan, Clover'da belirli ayarlarının da aktif olması gerekir. 9800 Sierra için gayet yeterli bir karttır, sorun çıkarmaması gerekir :)

AppleCare bunu beğendi.
  7. İşlemciyi Core 2 Quada yükselticem. Verbose ve Nvidia etkin bi şekilde kurum yapıyor. Menüyü açtığımda otomatik seçiliydiler bende ellemedim yine hala 15 dakikada takılı kaldı.

Ekran kartı o evet ne gibi ayarlar yapmam gerekli anlattığım haricinde.

8. Q9300 ve altını önermiyorum o zaman. Q9650'nin mojave performansı da gayet yeterlidir ama önerim modlu X5460'dır. Hem 9650'den daha uygun, hem de daha performanslı :)

BIOS'a gir ve;
    • Advanced BIOS Features
    • Advanced Chipset Features
    • Integrated Peripherals
    Bu üç menü içerisine gir ve resimlerini kaliteli bir şekilde çekerek buraya yükle bakalım

AppleCare bunu beğendi.

9. İşlemci konusundaki önerinizi dikkate alacağım. :) Resimler bu linklerde mevcut.

Whatsapp Image 2018 11 13 At 15.26.22 - Hızlı Resim
    Whatsapp Image 2018 11 13 At 15.26.26 - Hızlı Resim
    Whatsapp Image 2018 11 13 At 15.26.30 - Hızlı Resim

10. Integrated Peripherals'de bulunan;
    • Onboard Serial Port 1: Disabled
    • Onboard Parallel Port: Disabled
    • Parallel Port Mode: Disabled
    • USB Keyboard Function: Enabled
    • USB Mouse Function: Enabled
    Not: Integrated Peripherals için belirttiğim ayarlar, her daim böyle kalabilir.
    Seri ve Paralel portları şahısların kullanma gerekliliği olmadığından, ihtiyaç yoktur
    Gereksiz yere sisteme yüklenmesini engellemiş oluruz...

Advanced Chipset Features'de bulunan;
    • Onboard VGA: Disabled veya PCI olabilir

Advanced BIOS Features'de bulunan;

• Cpu Eist Function: Disabled
    • Cpu Enhanced Halt: Disabled
    • No-Execute Memory Protect: Disabled
    • Cpu Thermal Monitor 2: Disabled

Ayrıca; Kuruluma engel olan diğer önemli etkenlerden diğeri ise, clover içinde oluşturulan config'dir, bunu unutma.
    Belirttiğim BIOS ayarları ile kurulum yapmayı tekrar dene, eğer başarısız olursan, bil ki Clover'da daha fazla mesai yapman gerekecektir..

Ekrana DVI ile bağlı olman gerektiğini söylememe gerek yok sanırım? VGA ile kurulumu tamamlayamazsın, bilgin olsun..

AppleCare bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...