Grundig GNB 1584 A1 High Sierra Uyumu

Krondo

APPRENTICE
29 Haz 2020
3
0
1
Türkiye
Öncelikle Selamlar sistemim aşağıdaki gibi acaba bu sisteme kursam işletim sistemi yavaş çalışırmı, yani verim alabilirmiyim onu sorucaktım. Birde hangi hatalarla karşılaşırım internette araştırdığıma göre bu sisteme high sierra kurulabilmekte, ekran kartı geforce 920 çalışmamakta diyorlar onun hakkındada bilgi verirseniz yani yardımcı olursanız sevirim.

Sistemim :

• Model : Grundig GNB 1584 A1 Notebook
  • CPU Model : İntel core i5-5200u cpu @ 2.20ghz
  • Grafik Aygıtları : Intel HD Graphics 5500 & NVIDIA GeForce 920M
  • Ağ agıtları : 802.11b/g/n (Ağ kartı Kısmında Bu yazıyordu)
  • Disk ve Ram : 4Gb DDR3 1600MHz & 512 HDD
Çok Pardon Konu yanlış yere açılmış, taşına bilirmi acaba ? @Seyfullah N

Moderatörün son düzenlenenleri:

tahaklkt

JEDI
25 Ağu 2019
323
79
301
Merhaba hocam. Bilgisayarınıza Catalina kurabilirsiniz fakat nVidia ekran kartını devre dışı bırakmak zorundasınız. Bazı Geforce ekran kartları Mojave ve Catalina tarafında desteklenmemekte. Ağ kartının tam adını söylerseniz wifi uyumunuda söyleyebilirim.

Laptop Modeli
SAMSUNG R580-JS04TR
Anakart Modeli
SAMSUNG
İşlemci Modeli
Intel Core I5 M 430
Grafik Kartı
nVidia GT 330M
Ses Kartı Modeli
Intel High Definition
Ağ Aygıtları
RT8111 & Atheros AR9485
Disk ve RAM
1 TB HDD & 512 GB SSD & 8 GB DDR3 900MHz

Krondo

APPRENTICE
29 Haz 2020
3
0
1
Türkiye
Merhaba hocam. Bilgisayarınıza Catalina kurabilirsiniz fakat nVidia ekran kartını devre dışı bırakmak zorundasınız. Bazı Geforce ekran kartları Mojave ve Catalina tarafında desteklenmemekte. Ağ kartının tam adını söylerseniz wifi uyumunuda söyleyebilirim.
High sierra çalışmazmı
Bu arada markası galiba bu Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Son düzenleme:

tahaklkt

JEDI
25 Ağu 2019
323
79
301
High Sierra tabiki çalışır. Fakat nVidia ekran kartı Optimus teknolojisini kullandığı için sadece intel ekran kartını kullanabilirsiniz. Güncel olmak iyidir. Catalina deneyebilirsiniz. Ek olarak wifi kartınız desteklenmiyor. Buradan uyumlu wifi listesine bakarak cihazınıza yeni wifi kartı alabilir, hackintosh ile kullanabilirsiniz.

Laptop Modeli
SAMSUNG R580-JS04TR
Anakart Modeli
SAMSUNG
İşlemci Modeli
Intel Core I5 M 430
Grafik Kartı
nVidia GT 330M
Ses Kartı Modeli
Intel High Definition
Ağ Aygıtları
RT8111 & Atheros AR9485
Disk ve RAM

Krondo

APPRENTICE
29 Haz 2020
3
0
1
Türkiye
High Sierra tabiki çalışır. Fakat nVidia ekran kartı Optimus teknolojisini kullandığı için sadece intel ekran kartını kullanabilirsiniz. Güncel olmak iyidir. Catalina deneyebilirsiniz. Ek olarak wifi kartınız desteklenmiyor. Buradan uyumlu wifi listesine bakarak cihazınıza yeni wifi kartı alabilir, hackintosh ile kullanabilirsiniz.
Peki Hocam şeyi sorucaktım acaba Catalina bu nvdia muhabbetini destekliyormu yani kullanabilirmiyim high Sierra yükledim pc ama baya bi yavaş istediğim gibi değil ayrıca ses kartını desdekliyormu çünkü sesde gelmiyor.

tahaklkt

JEDI
25 Ağu 2019
323
79
301
nvidia ekran kartini hicbir surumde kullanamazsin. ses icin applealc.kext deneyebilirsin. olmazsa voodoohda bakabilirsin.

Laptop Modeli
SAMSUNG R580-JS04TR
Anakart Modeli
SAMSUNG
İşlemci Modeli
Intel Core I5 M 430
Grafik Kartı
nVidia GT 330M
Ses Kartı Modeli
Intel High Definition
Ağ Aygıtları
RT8111 & Atheros AR9485
Disk ve RAM
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler