Gt 710 | İndirme işleminde iGPU gerekir mi?

Anti_Murder

APPRENTICE
24 Eki 2020
10
1
1
Merhaba! Ucuz bir sistem toplamak istiyorum. İstediğim sistem:

CPU: i5 10400F veya Rzyen 5 3600
GPU: GT 710 (Yeni sürümleri - High Sierra ve sonrası - deskteklediği için alıyorum.)
Anakart: i5 için: MSI B460M A Pro M2, Ryzen 5 için: MSI B450M Pro M2
RAM: HyperX 3200MHz 8GBx2
SSD: Hackintosh desktekli M2 512GB SSD (Daha karar vermedim.)
Monitör: HDMI girşli uyumlu bir monitör

Araştırdığım kadarıyla tüm parçalarım uyumlu. Bu bilgisayarda DUALBOOT macOS ve Arch Linux (veya Gentoo Linux) kullanacağım. Eski bir HDD takıp Linux kuracağım. Fakat benim sorum indirme işleminde OpenCore ekran kartımı tanır mı? Yoksa iGPU'su olan bir işlemci tercih edip ekran kartını kapatıp mı denemeliyim? Yoksa denemeden bilemez miyiz?

Şimdiden teşekkürler.

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
2,839
1,056
2,401
Fakat benim sorum indirme işleminde OpenCore ekran kartımı tanır mı?
Burda tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım. Kurulum adımlarından söz ediyorsanız uyumlu bir ekran kartınız olursa sorun yaşamazsınız.
Genel olarak şunları söyleyebilirim: Öcelikle yeni bit sistem topluyorsanız ve hackintosh kullanacaksanız İntel tabanlı sisteme yönelin. GT 710 için GK 208 çeşidi olmalı ki kullanabilesiniz. Bunu yeni alacağınız için tavsiye etmem. Bunun yerine intel dahili grafik kartı bulunan bir işlemciye yönelmeniz hackintosh için daha sorunsuz bir deneyim sağlayabilr. SSD konusunda hackintosh için Samsung'un PM981 ve PM991 modelleri ve Mikron'un 2200S modelinden kaçının. Yaygın olarak hackintosh için sorunlu bunlar.

BootLoader
OpenCore 0.6.7
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB DDR3 - 120 GB SSD

Anti_Murder

APPRENTICE
24 Eki 2020
10
1
1
Burda tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım. Kurulum adımlarından söz ediyorsanız uyumlu bir ekran kartınız olursa sorun yaşamazsınız.
Genel olarak şunları söyleyebilirim: Öcelikle yeni bit sistem topluyorsanız ve hackintosh kullanacaksanız İntel tabanlı sisteme yönelin. GT 710 için GK 208 çeşidi olmalı ki kullanabilesiniz. Bunu yeni alacağınız için tavsiye etmem. Bunun yerine intel dahili grafik kartı bulunan bir işlemciye yönelmeniz hackintosh için daha sorunsuz bir deneyim sağlayabilr. SSD konusunda hackintosh için Samsung'un PM981 ve PM991 modelleri ve Mikron'un 2200S modelinden kaçının. Yaygın olarak hackintosh için sorunlu bunlar.
Öncelikle tavsiyeleriniz ve cevabınız için teşekkür ederim. Ben macOS'te Unity Game Engine kullanacağım. 2D oyunlar için dahili grafik yetiyor ama 3D oyunlarda biraz sıkıntılar yaşanıyor. Ekran kartını bu yüzden istiyorum. Ve araştırdığım kadarıyla alacağım ekran kartının işlemcisi GK208-301-A1 ve mimarisi Kepler 2.0. Hackintosh için Kepler 2.0 serisinin daha uyumlu olduğunu okumuştum. Yine de sıkıntı çıkarabilir mi size? İşlemcide intel'i tavsiye edeceğim ama iGPU gerekir mi? Ve son olarak SSD için XPG 512GB M2 SX8100NP kullanacağım.

Şimdiden Teşekkürler

• Like
Tepkiler: kindo

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
2,839
1,056
2,401
GK 208 çeşidi ise çalıştırabilirsiniz. İgpu tercihi size ve bütçenize kalmış bir olay. Bu durumda uyumlu bir kartınız olursa İgpu gerekmez. SSD için yukarıda yazdıklarıma dikkat etmeniz yeterli. Samsungun PM serileri hackintosh için sorunlu. Micron 2000s de öyle. Bunlara dikkat edin. Paylaştığınız disk ile ilgili bir soruna denk gelmedim.

BootLoader
OpenCore 0.6.7
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB DDR3 - 120 GB SSD
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler